Atnaujintas tiltas per Tenenio upę

30 birželio, 2020

Šilutės rajone pagal TEC Infrastructure paruoštus techninį ir darbo projektus baigtas atnaujinti tiltas per Tenenio upę. Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos užsakymu suprojektuota ir įgyvendinta visiška tilto rekonstrukcija: pakeista perdangos konstrukcija ir krantinės atramos, įrengti nauji tilto poliniai pamatai.

Kaip pasakoja šiam projektui vadovavęs TEC Infrastructure projekto dalies vadovas Marius Muralius, senojo tilto danga buvo labai pažeista aplinkos poveikio, per nesandarius vandens nubėgimo latakus ir deformacinius pjūvius bėgo vanduo, kuris suardė atramų ir perdangos apsauginius betono sluoksnius, o tai sukėlė armatūros koroziją. „Nuspręsta rekonstruoti tiltą iš pagrindų, pakeičiant gelžbetoninę perdangą kompozitine (plienas-betonas). Naujasis tiltas bus saugus ir tarnaus ne vieną dešimtmetį“, – priduria jis.

Šio objekto darbo projektas buvo parengtas BIM aplinkoje. Detalus 3D modelis leido rangovui greitai užsisakyti tikslius statybinių medžiagų kiekius, panagrinėti sudėtingesnius tilto montavimo mazgus, be papildomo pasiruošimo perduoti plieninių sijų informaciją gamintojui – jos paruoštos pagal 3D IFC modelį. Sklandus naujausios informacijos dalinimasis tarp visų projektų dalyvių (užsakovo, rangovo, gamybos, tiekėjų) – tai tik vienas iš BIM aplinkos privalumų. „BIM metodu paruoštas projektas labai aiškus: 3D modelyje iki smulkmenų matomos sudedamosios tilto ir kitų konstrukcijų dalys, o informacijos keitimasis CDE aplinkoje – tai puiki bet kokių klaidų prevencija“, – BIM privalumus vardija M. Muralius.

Susisiekimo infrastruktūros objektus projektuojanti TEC Infrastructure dirba naudodama naujausią ir pažangiausią programinę 3D modeliavimo ir konstrukcijų skaičiavimo programinę įrangą: Tekla, Bentley, Autodesk, MIDAS, Solidworks, Nemetschek, GEO5, kuri taip pat pritaikyta ir BIM modelių kūrimui. Bendrovė kartu su TEC Industry ir TEC Consulting priklauso TEC įmonių grupei, pramonės, energetikos ir susisiekimo srityse teikiančiai projektavimo, techninės projektų priežiūros ir statybų projektų valdymo paslaugas.