Baltijos ir Taikos pr. žiedinės sankryžos atnaujinimas Klaipėdoje atvers naujas eismo galimybes

17 balandžio, 2023
Klaipėda žengia į kitą didžiausio uostamiesčio susisiekimo koridoriaus vystymo etapą. Pasirašyta sutartis dėl Baltijos pr. ir Taikos pr. žiedinės sankryžos rekonstravimo techninio projekto parengimo. Plačiau apie projekto įgyvendinimą pasakoja TEC Infrastructure verslo vystymo direktorius Domas Čėsna.

 

Strategiškai svarbi jungtis miestui ir uostui

Baltijos pr.–Taikos pr. sankryža – itin dinamiška miesto arterija. Įgyvendinus sankryžos rekonstravimo sprendinius sunkiasvoris transportas Baltijos prospektu (IX B transporto koridoriumi) judės nesusikirsdamas su miesto transporto srautais bei galės pasiekti Centrinį Klaipėdos terminalą ir išvažiuoti iš jo.

Šiuo metu TEC Infrastructure komanda baigia geodezinius tyrinėjimo darbus ir atlieka eismo srautų modeliavimo darbus. Toliau yra numatoma tęsti geologinius tyrinėjimus ir pradėti konstrukcijų projektavimą BIM aplinkoje  pagal parengtą skaitmeninio informacinio modelio įgyvendinimo planą. „Esame atsakingi už pagrindinius darbus transporto mazge: viadukų, tunelio, požeminių perėjų projektavimą. Nemažą dalį sudaro ir projekto partnerių dalis. Apibendrinant, TEC įmonės viduje valdo 70 % projekto apimties“, – paaiškina verslo vystymo direktorius.

Projektuojant žiedinę sankryžą bus siekiama sukurti naujas jos įveiklinimo formas ir išgryninti geriausius techninius sprendinius. Šiam tikslui įgyvendinti bus įrengtas tunelis Baltijos prospekto kryptimi bei numatytas sklandus greitųjų autobusų (BRT) trasos įsikirtimas į sankryžą Taikos prospekto kryptimi. Taip pat bus užtikrintas sklandus pėsčiųjų srauto pasiskirstymas tarp skirtingų sankryžos pusių ir gretimybių.

„Šis projektas bus jau antras iš įgyvendinamų projektų Baltijos prospekte, liks tik Baltijos Minijos II etapas. Kartu jie sukurs tinkamas sąlygas sklandžiam transporto srautui judėjimui Baltijos prospekto kryptimi bei sąlygas Klaipėdos Pietinio aplinkkelio ankstesniam startui“, – pasakoja D. Čėsna.

Nauda klaipėdiečiams ir miesto svečiams

Pasak D. Čėsnos, įgyvendinus šį gana sudėtingą projektą, Klaipėdoje turėtų pastebimai sumažėti spūsčių Baltijos prospekte, todėl sutrumpės kelionės laikas išvažiuojant iš miesto, taip pat padidės eismo srautų pralaidumas bei eismo saugumas. Kertanti BRT trasa leis efektyviau organizuoti eismą, nestoviniuoti sankryžoje – taip tikimąsi padidinti viešojo transporto patrauklumą miestiečiams bei miesto svečiams. Be to, eismą organizuojant žiedu, tuneliu ir BRT trasa, bus mažinamas į aplinką išskiriamo anglies dioksido (CO2) kiekis.

Rekonstruotos sankryžos sprendiniai sklandžiai susijungs su Baltijos pr.–Šilutės pl. sankryža, kas lems darnų Klaipėdos miesto infrastruktūros vystymąsi.

UAB TEC Infrastructure priklauso TEC įmonių grupei, kurioje taip pat yra bendrovės TEC Industry ir TEC Consulting. Grupės įmonės teikia susisiekimo infrastruktūros, pramonės ir energetikos objektų projektavimo, konsultavimo, techninės priežiūros, projektų ir statybos valdymo bei kitas inžinerines paslaugas.