Geriausias susisiekimo infrastruktūros BIM projektas – TEC Infrastructure projektuotas viadukas per geležinkelį Mažeikiuose

2 liepos, 2020

TEC Infrastructure projektuotas viadukas per geležinkelį Mažeikiuose pelnė susisiekimo infrastruktūros laimėjimą VšĮ „Skaitmeninė statyba“ ir Lietuvos statybininkų asociacijos rengiamame konkurse „Lietuvos BIM projektai“. Ekspertų komisija vertino 2019 metų statybos projektus, kurie įgyvendinti taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.

436 metrų ilgio viadukas kyla Algirdo gatvėje Mažeikiuose, dabartinės geležinkelio pervažos vietoje, jo statyboje panaudota 4800 m3 betono, 440 t plieno, 520 polių. TEC Infrastructure komanda BIM aplinkoje rengė šio objekto techninį ir darbo projektus. „Dėkojame partneriams ir užsakovams, kad įvertino projektavimo BIM aplinkoje naudą. Šiame milžiniškos apimties projekte darbas su BIM sutaupė ne tik žmonių darbo laiko, bet ir leido gerokai sparčiau atlikti konstrukcijų projektavimo, gamybos ir montavimo darbus“, – pasakoja TEC Infrastructure Tiltų skyriaus vadovas Domas Čėsna.

2019 m. įgyvendinti BIM projektai ekspertų komisijos buvo vertinami atsižvelgiant į BIM panaudojimą ieškant projektavimo sprendimų, užtikrinant tvarumą ir žaliąją statybą, inovatyvų projektų informacijos panaudojimą ir projektuose taikytus standartus bei metodikas.

„Esame tarp pirmųjų susisiekimo infrastruktūros projektuotojų Lietuvoje, kurie dirba BIM aplinkoje, todėl realia patirtimi galime įvertinti šios metodologijos privalumus. Džiaugiamės, kad vis daugiau užsakovų ir rangovų Lietuvoje mato skaitmeninio projektavimo naudą, nes Europoje, ypač Skandinavijoje, jau nekyla klausimų, kodėl to reikia, – priduria TEC Infrastructure generalinis direktorius Arūnas Ruokis. – Mes prieš imdamiesi projektavimo darbų, visada atsakingai išanalizuojame užsakovo ir rangovo poreikius, taikomės prie jų procesų ir naudojame tinkamiausias technologijas ir programas. Projektuojant šį objektą, taip pat buvo naudota keletas skirtingų modelių ir aplinkų.“

Daugiau apie geriausią infrastruktūros BIM projektą: https://tec.lt/tec-infrastructure-projektuoja-viena-didziausiu-viaduku-vakaru-lietuvoje/. Projekto užsakovai: Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir Mažeikių rajono savivaldybė, partneris – UAB „Kelprojektas“. Rangos darbus atlieka Latvijos statybų įmonė „LNK Industries“ su bendrove „Eurovia Lietuva“.

UAB TEC Infrastructure nuo 2003 metų projektuoja, konsultuoja ir teikia techninės priežiūros paslaugas susisiekimo infrastruktūros srityje. Bendrovė priklauso TEC įmonių grupei kartu su TEC Industry ir TEC Consulting. Šios įmonės teikia projektavimo, konsultavimo, techninės priežiūros, projektų ir statybos valdymo bei kitas inžinerines paslaugas pramonės ir energetikos srityse.

Nuotr. aut. Aleksas Jaunius.