Gerėjanti Lietuvos kelių būklė: baigta kelio Kėdainiai–Krekenava–Panevėžys atkarpos rekonstrukcija

17 gruodžio, 2020
UAB TEC Infrastructure galutinai užbaigė kelio Kėdainiai–Krekenava–Panevėžys atkarpos rekonstrukciją – gautas jos užbaigimo aktas. Projektas pradėtas 2017-ais metais, rekonstrukcijos metu atnaujinta prastos būklės kelio atkarpa, o taip pat ir joje esantis tiltas.

Kelio Kėdainiai-Krekenava-Panevėžys atkarpos nuo 5 iki 16,9 kilometro rekonstravimo darbai buvo užbaigti šių metų pradžioje. Prastos būklės kelio atkarpa sukeldavo nepatogumų vietos gyventojams bei visiems eismo dalyviams, vykstantiems keliu Kėdainiai–Panevėžys. Greta kelio atkarpos įsikūrusių gyvenviečių bendruomenės nariai džiaugiasi kelio atnaujinimu – anot jų, prastas kelias buvo viena iš priežasčių, dėl kurios gyvenamosios vietos ieškantieji nuspręsdavo aplenkti gyvenvietes šioje atkarpoje. 

UAB TEC Infrastructure parengė kelio atkarpos vandentiekio ir nuotekų šalinimo, apšvietimo, melioracijos, keliui reikalingų statinių bei susisiekimo projekto dalis. Taip pat buvo parengtas kelio atkarpoje esančio tilto rekonstrukcijos projektas.

Rekonstrukcijos metu kelyje išardytas senas nusidėvėjęs asfaltas, įrengta nauja asfalto dangos konstrukcija. Taip pat sutvarkytos, rekonstruotos, o kai kur ir naujai įrengtos nuovažos, sankryžos ir autobusų sustojimo aikštelės su peronais. Eismo saugumui užtikrinti pavojinguose kelio ruožuose įrengti apsauginiai kelio atitvarai, be to, įrengti greičio mažinimo kalneliai, iškilios sankryžos, nauji kelio ženklai.

Gyventojų patogumui įrengti pėsčiųjų-dviračių takai, saugūs, pakankamai platūs bei neįgaliesiems pritaikyti šaligatviai. Tvarkant atkarpą iškirsti trukdantys medžiai ir krūmai, o po kelio darbų užbaigimo atkurti žalieji plotai – teritorija sutvarkyta ir apželdinta.

Visu kelio ruožo statybos laikotarpiu UAB „TEC Infrastructure“ atliko projekto vykdymo priežiūrą ir po statybos darbų parengė galutines techninio ir darbo projekto laidas.

UAB TEC Infrastructure priklauso TEC įmonių grupei, kurioje taip pat yra bendrovės TEC Industry ir TEC Consulting. Grupės įmonės teikia susisiekimo infrastruktūros, pramonės ir energetikos objektų projektavimo, konsultavimo, techninės priežiūros, projektų ir statybos valdymo bei kitas inžinerines paslaugas.