„TEC Infrastructure“: apie Liepkalnio, Žirnių g. ir Minsko pl. sankryžos rekonstrukciją

27 rugpjūčio, 2021
Dideli automobilių srautai, iššūkių keliančios spūstys ir Vilniaus miesto gyventojų poreikiai – priežastys, paskatinusios miesto vadovus imtis Liepkalnio, Žirnių g. ir Minsko pl. sankryžos rekonstrukcijos. Rezultatas – dviejų lygių sankryža su tuneliu, kurią planuojama visiškai atidaryti jau šį rudenį. Viena iš projekto įgyvendintojų – įmonė „TEC Infrastructure“, kurios vizija – užtikrinti ateities bendruomenių gerovę. Įmonės atstovas, projektų valdymo direktorius Mantas Markevičius pasakoja apie projekto eigą bei įveiktus iššūkius.

 

Inovatyvių sprendimų taikymas

Miestui pajautus poreikį atnaujinti itin judrią sankryžą ir atlikus visas reikiamas procedūras buvo pradėtas projektavimo procesas. Pagrindinis projektuotojas – savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“. „TEC Infrastructure“ specialistai buvo atsakingi už konstrukcijų, požeminio tunelio, atraminių sienų projektavimą bei inžinerinių tinklų iškėlimą. „Pastaroji darbų dalis – elektros, dujotiekio bei vandentiekio tinklai buvo atliekama mūsų vadovaujamų subrangovų“, – pasakoja Mantas.

Prie projekto dirbo kvalifikuotų profesionalų komanda – 1 kelininkas-inžinierius, 3 tiltininkai-inžinieriai ir projekto koordinatorius. Galima pasidžiaugti, jog techniniai šio projekto sprendiniai buvo rengiami šiuolaikiškoje 3D aplinkoje, taip pat naudota patikima ir greita programinė įranga. Pavyzdžiui, „Bentley ProStructures“ leido sukurti tikslius 3D modelius metalinėms ir gelžbetoninėms konstrukcijoms, o „Fine Geotechnical Software GEO5 2020“ buvo taikoma atraminių ir polių sienų inžineriniams skaičiavimams atlikti. Buvo naudojamos ir tokios programos, kaip: „Microsoft 365 Apps for Business“, „Midas Civil 2020“, „Tekla Structures 2020“, „Fine Geotechnical Software GEO5 2017 Pile“, „Fine Geotechnical Software GEO5 2017 Pile CPT“ bei „Bluebeam Revu 2019 eXtreme“.

„Siekiant sklandžios darbų eigos ir efektyvių rezultatų, vyko nuolatinis bendradarbiavimas su pagrindiniu projekto rengėju ir partneriu, derinami tarpusavio sprendiniai“, – tikina pašnekovas. Bendradarbiavimas – viena esminių TEC komandos vertybių, leidžianti ne tik užtikrinti sklandų, efektyvų darbą, bet ir pasiekti ilgalaikių rezultatų bei auginti klientų lojalumą. 

Netikėti iššūkiai ir greitas problemų sprendimas

Nors pagal užduotį projektuotojams pavyko įgyvendinti visus užsibrėžtus tikslus, teko susidurti ir su iššūkiais. Iš inžinerinės perspektyvos Liepkalnio, Žirnių g. ir Minsko pl. sankryža yra gana sudėtinga, tad „TEC Infrastructure“ komandai teko įdėti nemažai pastangų tobulinant dabartinę situaciją. „Pirmiausia, reikėjo įvesti tvarką infrastruktūriniu požiūriu, t. y. išsiaiškinti  tai, kas jau yra padaryta ir įrengta. O jau tuomet imtis tolesnių veiksmų“, – teigia „TEC Infrastructure“ projektų valdymo direktorius. Kitas projektuotojų laukęs iššūkis buvo susijęs su statinio konstrukcijomis – kaip jas suprojektuoti stengiantis išlaikyti kuo didesnę dalį esamų tinklų nepažeistą. „Pasinaudojus ilgamete gerąja praktika, vieni konstrukcijų tvirtinimo elementai, jų tipas, buvo tam tikruose ruožuose pakeisti alternatyviais siekiant išvengti didelių sąnaudų iškeliant esamus tinklus“, – paaiškina pašnekovas.

Dar vienas iššūkis, privertęs greitai reaguoti bei daryti sprendimus statyboms jau įsibėgėjus – karantinas. „Šis laikotarpis išmokė prisitaikyti prie situacijos neprarandant darbo efektyvumo. Nors iš pradžių buvome lengvai šokiruoti, tačiau supratome, kad darbai turi tęstis, tad gana greitai prisitaikėme prie pokyčių“, – patirtimi dalijasi Mantas. „Komandos tarpusavio supratimas ir bendradarbiavimas padėjo lengvai bei greitai susidoroti su šiuo iššūkiu, tad darbas per nuotolį greitai tapo įprastu”, – papildo specialistas.

Paklausus, kas prisidėjo prie greito problemų sprendimo rekonstruojant Vilniuje esančią sankryžą, Mantas teigia, jog didelę įtaką, ypač darbo projekto rengimo metu, tam turėjo TEC darbuotojų profesionalumas, vadybiniai ir techniniai įgūdžiai bei rangovo kompetencijos. „Kai yra aiškūs norai ir poreikiai, darbai vyksta kur kas sklandžiau – greičiau vyksta komunikacija, operatyviau parenkami sprendiniai ir t. t.“ Kitaip tariant, projektų metu darbas vyksta komandiškai tiek iš projektuotojo, tiek iš rangovo ir užsakovo pusės.

UAB „TEC Infrastructure“ priklauso TEC įmonių grupei, kurioje taip pat yra bendrovės „TEC Industry“ ir „TEC Consulting“. Grupės įmonės teikia susisiekimo infrastruktūros, pramonės ir energetikos objektų projektavimo, konsultavimo, techninės priežiūros, projektų ir statybos valdymo bei kitas inžinerines paslaugas.