Naujas traukos centras Kuršėnuose: tiltas tarp gamtos ir kultūros

13 spalio, 2020

Jau šį mėnesį numatoma neeilinio TEC Infrastructure projekto – Kuršėnų tilto – statybos pabaiga. Tiltas driekiasi per Ventos upę ir sukuria pėsčiųjų srauto jungtį tarp Kuršėnų miesto centrinės dalies ir Kuršėnų Kultūros centro. Išskirtiniam projektui vadovauja architektė Ieva Puidokaitė (UAB „Atamis“), projekto dalies vadovas Domas Čėsna (UAB „TEC Infrastructure“), o pagrindinius konstrukcijų projektavimo darbus atliko Aurimas Andzelis (UAB „TEC Infrastructure“).

Kuršėnuose iškilęs statinys – ilgiausias TEC Infrastructure projektuotas tiltas. Jo ilgis – 233 metrai, o konstrukcijų masė siekia 500 tonas. Kaip pasakoja Aurimas Andzelis, Kuršėnų tilto projektas pareikalavo neįprastų architektūrinių sprendimų: projektuojant tiltą kartu buvo kuriama ir rekreacinė zona miesto gyventojams. Be to, tiltas statomas ypatingoje vietoje, šalia Kultūros paveldo departamento saugomų teritorijų: šiaurės pusėje – L. Ivinskio paminklas ir aikštė, pietų pusėje – Kuršėnų dvaro sodybos kompleksas.

TEC Infrastructure

Tikimasi, kad projektas atgaivins vietos verslus, pritrauks daugiau turistų, skatins gyventojų laisvalaikį gryname ore. Per Ventos upę nusidriekęs tiltas nėra tiesus, jo ašis sudaro kreivę plane, centre suprojektuota aikštelė su poilsiui skirtais suoliukais, bei terasa, virvinio tinklo gultas poilsiui virš angos tilto perdangoje. Šalia tilto bus įrengta rekreacinė zona, kurioje bus vaikų žaidimų aikštelė, prieplauka, paplūdimys.

Paklaustas apie projekto iššūkius, A. Andzelis teigia, kad projekte, kuris pasižymi architektūrinių idėjų gausa, sudėtinga nepriekaištingai suderinti galutinį vaizdą. „Svarbu perteikti architektų viziją taip, kad ją galėtų įgyvendinti gamybininkai, o mes, projektuotojai, galėtume užtikrinti projekto saugumą bei ilgaamžiškumą“, – pasakoja A. Andzelis.

Tiltų projektavimas

Statinio lokacija tapo dar vienu iššūkiu projektuotojams: pievose, kurios anksčiau buvo užliejamos Ventos upės, statomos tilto atramos reikalavo preciziško kruopštumo ir patirties projektuojant tiltus sudėtingų geologinių procesų paveiktose vietose. Tiltas buvo montuojamas neįprastu ir retai mūsų šalyje sutinkamu – užstūmimo metodu. Pastarasis kėlė papildomų iššūkių padedant rangovui įvertinti tam tikrus montavimo niuansus.

TEC Infrastructure jau yra tekę susidurti su panašaus sudėtingumo projektais, vienas jų – Alytaus „Baltosios rožės pėsčiųjų tiltas“. Tai pats aukščiausias pėsčiųjų ir dviračių tiltas Lietuvoje. Sudėtingų konstrukcijų statinys nuolatos sulaukia didelio miesto gyventojų bei čia iš visos Lietuvos atvykstančių miesto svečių dėmesio.

Dar vienas panašus projektas vykdomas Kaune: tai Kauno Nemuno salos pėsčiųjų tiltas (pirmasis etapas). Taip pat šiuo metu projektuojamas tiltas Vilniuje, netoli „Litexpo“ parodų rūmų – tai „Užvingio salos tiltas“, kuris sujungs Vingio parką su Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ slėnio teritorija. Šis sudėtingų inžinerinių sprendimų pareikalavęs tiltas sukurs išskirtinę rekreacinę erdvę Vilniaus mieste bei pagerins Lazdynų bei aplinkinių „Litexpo“ teritorijų gyventojus priartins prie Vingio parko ir Centro.

TEC Infrastructure priklauso TEC įmonių grupei, kurioje taip pat yra bendrovės TEC Industry ir TEC Consulting. Grupės įmonės teikia susisiekimo infrastruktūros, pramonės ir energetikos objektų projektavimo, konsultavimo, techninės priežiūros, projektų ir statybos valdymo bei kitas inžinerines paslaugas.

Projektavimo darbai
Tiltų projektavimas
TEC Infrastructure