Naujienos Kauno infrastruktūroje: TEC Infrastructure ir KILD architektai pradeda naujojo pėsčiųjų tilto darbus

18 liepos, 2022
TEC Infrastructure komanda kartu su KILD architektais laimėjo tilto iš Nemuno salos į Aleksotą projektavimo bei projekto vykdymo priežiūros darbų konkursą Kaune. Planais apie projekto eigą dalijasi TEC Infrastructure Tiltų skyriaus vadovas Audrius Voveris ir projekto koordinatorius Andrius Indriliūnas.

 

„2021 metų pabaigoje buvo sėkmingai įgyvendintas UAB TEC Infrastructure ir KILD architektų parengtas 73 m ilgio tilto projektas, jungiantis Karaliaus Mindaugo prospektą su Nemuno sala. Dabar įmonė turi dar didesnį iššūkį – galutinai sujungti abu Nemuno krantus, suprojektuojant 280 m ilgio tiltą tarp Nemuno salos ir Aleksoto. Taip atsiras jungtis Karaliaus Mindaugo prospektas – Nemuno sala – Aleksotas “, – teigia A. Indriliūnas. „Pagal parengtą projektą ateityje rangos būdu bus įrengti jį papildantys elementai: santvarinis pėsčiųjų tiltas, pėsčiųjų takai, apšvietimo tinklai, inžineriniai tinklai bei viešoji erdvė tilto prieigų kairiajame krante“, – kolegai antrina A. Voveris.

Pėsčiųjų tiltas nuo Aleksoto iki Nemuno salos formuoja labai svarbią Kauno miesto pėsčiųjų ir dviračių takų infrastruktūros jungtį tarp kairiajame ir dešiniajame Nemuno upės krantuose esančių ir numatomų takų.  „Projektuojamas takas sujungs Kauno miesto dviračių takų specialiojo plano (dok. reg. Nr. T00017011) sprendiniuose planuojamą, lygiagrečiai H. ir O. Minkovskių gatvės einantį magistralinį taką su esamu Nemuno krantinės rekreaciniu dviračių taku“, – teigia TEC Infrastructure Tiltų skyriaus vadovas.

„Tiltas – tai susisiekimo instrumentas bei kartu vieša erdvė prie upės. Dėl to, tęsiant dar 2018 m. kartu laimėto konkurso idėjas, tilto konstrukcija, atramos ir aplinka bus kuriamos taip, kad tai būtų ir sklandi jungtis praeiti ar pravažiuoti dviračiu, ir patogi bei suburianti vieta leisti laiką prie upės,“ – teigia projekto architektūrinės ir sklypo plano dalių, prietilčių ir krantinių viešųjų erdvių įrengimo sprendinių bei tilto architektūrinės išraiškos autoriai KILD architektų komanda (P. Išora, D. Daunys, I. Ksnelashvili).

„Du tiltai sudarys vientisą jungtį, kuria siekiama į vieną sistemą įtraukti Kauno centro vystymui ir plėtrai svarbius objektus, pagerinti pėsčiųjų ir dviratininkų susisiekimą tarp abiejų Nemuno krantų, taip pat sujungti esamų ir skatinti naujų pėsčiųjų ir dviračių trasų vystymą“, – dalijasi projekto koordinatorius A. Indriliūnas.

Kadangi naujasis pėsčiųjų tiltas bus greta esamų ir projektuojamų objektų, kuriuose renginių metu numatomas didelis lankytojų skaičius (Mokslo muziejuje iki 0,5 tūkst., M. K. Čiurlionio koncertų centre iki 2,2 tūkst., „Žalgirio“ arenoje iki 20 tūkst.), siekiama, kad tiltas įsilietų į bendrą vietos architektūrą ir visapusiškai patenkintų gyventojų susisiekimo poreikius. „Nagrinėjamos teritorijos vystymas, naujų objektų Nemuno saloje ir kairiajame Nemuno upės krante projektavimas generuoja naujos susisiekimo infrastruktūros jiems pasiekti įrengimo poreikį ir parodo projektuojamų pėsčiųjų tiltų įrengimo svarbą“, – paaiškina TEC Infrastructure specialistas.

TEC Infrastructure priklauso TEC įmonių grupei, kurioje taip pat yra bendrovės TEC Industry ir TEC Consulting. Grupės įmonės teikia susisiekimo infrastruktūros, pramonės ir energetikos objektų projektavimo, konsultavimo, techninės priežiūros, projektų ir statybos valdymo bei kitas inžinerines paslaugas.