Naujojo tipo kogeneracinė elektrinė Lietuvoje: TEC grupės įmonių rankose – projekto valdymo ir projektavimo darbai

6 birželio, 2023
2022-aisiais TEC įmonių grupė startavo su nauju – kogeneracinės elektrinės Visagino miesto CŠT sistemoje statybos – projektu. Jau yra parengtas techninis projektas, gautas statybos leidimas. Šiuo metu pradedamas rengti darbo projektas, ruošiamasi aktyviąjam projekto etapui – statybos darbams, bei jų techninei priežiūrai. Apie projekto tikslus bei komandos nusiteikimą pasakoja „TEC Consulting“ projektų vadovas Ovidijus Andrijauskas.

 

Išskirtinė kogeneracinė jėgainė

Siekiant sumažinti priklausomybę nuo importuojamų gamtinių dujų, šilumos vartotojams tiekiamos šilumos energijos kainų augimo tempą bei išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekius, tuo pačiu išlaikant aukštą centralizuotos tiekiamos šilumos paslaugų kokybę, pradedamas vykdyti Visagino miesto kogeneracinės elektrinės statybos projektas. „Jo įgyvendinimo metu bus pastatyta kombinuota šilumos ir elektros energijos jėgainė, kuri tieks šilumą į Visagino miesto centrinius šilumos tiekimo sistemos tinklus ir užtikrins iki 1250 kWe elektrinės bei 6.8 MWth šiluminės galios gamybą. Numatomas projekto vykdymo laikotarpis: 2022–2026 metai“, – teigia projekto vadovas O. Andrijauskas.

ORC tipo kogeneracinė jėgainė bus pirmoji Lietuvoje. „Nedidelės galios jėgainė leis tiekti šilumą į miesto centrinę šildymo sistemą bei gamins elektrą, kuri bus tiekiama į ESO tinklus. Projektas yra dalinai finansuojamas Europos sąjungos struktūrinių ir investicijų fondų ir vykdomas pagal valstybės nustatytą „žalio kurso“ programą, tad bus naudojami atsinaujinantys ištekliai – biokuras, kurį sudarys smulkinta mediena iš miško kirtimo atliekų, o esant jų trūkumui galės būti naudojama aukštesnės kokybės smulkinta mediena.“

„TEC Consulting“ specialistų komanda yra atsakinga už projekto valdymą, projektavimo darbų koordinavimą, statybos darbų techninės priežiūros paslaugas. Kompetentingi specialistai rengia reikiamą dokumentaciją, organizuoja tiekėjų ir rangovų atrankas. Už projektavimo darbus yra atsakinga „TEC Industry“ komanda. „TEC Consulting“ taip pat koordinuos šalių tarpusavio veiklas, darbų vykdymo grafiką bei atliks kitus su projekto valdymu susijusius darbus.

Ilgametė specialistų patirtis – viena svarbiausių kokybės dedamųjų

Daugiau nei 10 metų patirtį projektų valdymo srityje sukaupęs O. Andrijauskas teigia, jog jam įdomiausia šiame darbe – įvairovė. „Kiekvienas projektas yra kažkuo unikalus, tad kaskart susidūręs su nauju projektu, įgaunu naujos patirties tiek statybos, tiek technologijų srityse, taip pat sutinku įdomių asmenybių, savo srities profesionalų“, – džiaugiasi „TEC Consulting“ atstovas.

Anot specialisto, viena didžiausių projekto vadovo  darbo stiprybių yra jo patirtis, kuri leidžia užtikrintai judėti į priekį, greitai sureaguoti į kylančias problemas ir priimti efektyvius sprendimus. „Kalbant apie šį ar bet kurį kitą projektą, manau, jog „TEC Consulting“ komandos stiprybė slypi jos specialistų kompetencijose, profesionalume bei darniuose komandinio darbo santykiuose. Visi „TEC Consulting“ projektų vadovai, inžinieriai turi sukaupę ilgametę patirtį tokio tipo projektų vystyme“, – sako O. Andrijauskas.

Visagino miesto kogeneracinės elektrinės projektą vykdo TEC įmonių grupės specialistai, turintys ilgametę patirtį pramoninių, energetinių objektų projektavimo ir statybos valdyme. „Prasidėjus statybos darbų vykdymo etapui, prie komandos prisijungs techniniai statybos prižiūrėtojai, darbų saugos koordinatorius bei inžinierius-technologas“, – informuoja „TEC Consulting“ projektų vadovas.

UAB „TEC Consulting“ priklauso TEC įmonių grupei, kurioje taip pat yra bendrovės „TEC Industry“ ir „TEC Infrastructure“. Grupės įmonės teikia susisiekimo infrastruktūros, pramonės ir energetikos objektų projektavimo, konsultavimo, techninės priežiūros, projektų ir statybos valdymo bei kitas inžinerines paslaugas.