Profesinių žinių mainai tarptautinėje parodoje „InfraBIM Open“

1 kovo, 2022
Sausio 10–12 d. TEC specialistai dalyvavo Lione, Prancūzijoje vykusioje parodoje „InfraBIM OPEN“. Įspūdžiais apie dalyvavimą renginyje dalijasi TEC įmonių grupės vyresnysis verslo vystymo vadovas Almantas Stankūnas, „TEC Infrastructure“ projektų dalies vadovas Aurimas Andzelis ir jo kolega tiltų skyriaus vadovas Audrius Voveris.

 

Galimybė užmegzti naudingas pažintis

„InfraBIM Open“ yra tarptautinis renginys, skirtas tiems, kurie domisi naujausiomis projektavimo ir infrastruktūros tendencijomis, siekia kurti ilgalaikius ryšius su kolegomis, paslaugų tiekėjais ir partneriais bei trokšta išgirsti profesionalų patirtis tarptautiniu lygmeniu. Pasak A. Stankūno, šis renginys buvo puiki galimybė dalyviams megzti naujus verslo kontaktus bei tartis dėl bendradarbiavimo ateityje. 

„Bene svarbiausias mano, kaip tiltų inžinieriaus, tikslas buvo išgirsti ir sužinoti, kokių naujovių šioje srityje atsirado nuo praėjusios parodos ir kur link krypsta projektavimas bei, apskritai, statybų rinka“, – sako „TEC Infrastructure“ projektų dalies vadovas Aurimas Andzelis. Panašių lūkesčių turėdamas ten vyko ir jo kolega, tiltų skyriaus vadovas Audrius Voveris: „Norėjau sudalyvauti mane dominančiose paskaitose bei seminaruose, pasisemti kolegų iš Europos patirties BIM projektų rengime.“ 

Parodoje „InfraBIM Open“ TEC komanda taip pat dalijosi savo patirtimi bei parengtais projektais. „Džiugu, jog sulaukėme nemažai dėmesio ir gavome galimybę pabendrauti su kolegomis iš įvairių Europos regionų“, – įspūdžiais dalijasi A. Andzelis.

BIM praktika: pritaikymo galimybės

BIM praktika – tai kitų projektuotojų aptiktos problemos, kliūtys projektavimo arba projekto įgyvendinimo metu. A. Voveris pasakoja, jog apsilankęs parodoje tvirtai įsitikino, kad reikia kuo greičiau visiškai persiorientuoti į 3D / BIM projektavimą. „Kitaip yra nemaža tikimybė likti kitiems projektuotojams už nugaros“, – paaiškina TEC komandos narys. Jo kolega A. Andzelis papildo, jog „tiltai ir kiti infrastruktūros objektai yra sudėtingi statiniai, keliantys kompleksines užduotis ir problemas bei kainuojantys labai didelius pinigus, todėl BIM taikymas yra labai naudingas tiek laiko, tiek ekonomine prasme.“

TEC įmonių grupės atstovai pastebi, kad didelių skirtumų tarp Lietuvos ir užsienio projektuotojų nėra – visi juda ta pačia linkme ir dirba panašia tvarka. Be to, visus vienija tikslas laiku ir kokybiškai atlikti projektus. „Europa vis sparčiau tobulėja automatizuoto 3D projektavimo, BIM diegimo srityse – mes irgi stengiamės neatsilikti“, – komentuoja A. Voveris. „Technologine prasme mes jau esame susilyginę su užsienio projektuotojais, esama tik tam tikrų mentaliteto skirtumų, kurie nulemia skirtingus sprendimus projektavime“, – teigia A. Andzelis.