Pasirašyta sutartis su KN dėl garo katilų degiklių keitimo

21 balandžio, 2020

TEC įmonių grupės narė TEC Consulting sudarė sutartį su naftos ir SGD terminalų operatore KN (AB „Klaipėdos nafta“) dėl dviejų bendrovės garo katilų degiklių keitimo. Grupės specialistai esamus katilų degiklius pakeis naujos kartos degikliais, kurie išeinančiuose dūmuose sumažins NOx ir CO koncentracijas iki 100 mg/Nm3, taip pat atliks paleidimo-derinimo darbus bei garantinius bandymus. Kita TEC grupės įmonė TEC Industry paruoš techninį darbo projektą. Bendra darbų vertė – beveik 0,5 mln. eurų.

„Aplinkosaugos sprendimams prioritetą teikiame ne vienus metus. Patys dirbame laikydamiesi aukščiausių aplinkosaugos standartų, tad didžiuojamės savo užsakovais, kurie investuoja į pažangias technologijas, kad galėtume kvėpuoti tyresniu oru ir džiaugtis švaresne aplinka“, – sako TEC įmonių grupės atstovas, TEC Consulting pardavimų direktorius Mantas Biknius.

M. Biknius pasakoja, kad KN pasirinko vieno inovatyviausių gamintojų pasaulyje „Fives Pillard“ (Prancūzija) degiklius, išsiskiriančius efektyvumu ir kokybe. Šios įrangos projektavimo darbai jau pradėti, lapkričio mėn. pradžioje pakeitus pirmąjį degiklį, po technologinės pertraukos bus keičiamas ir antrasis. Visus darbus pagal sutartį planuojama įgyvendinti iki 2021 m. vasaros pabaigos. Tikimasi, kad situacija dėl COVID-19 pandemijos nepakoreguos šių terminų.

Darius Šilenskis, KN generalinis direktorius, pažymi, kad įsipareigojimas vykdyti tvarią veiklą bei tęsti investicijas į aplinkosaugos priemones lieka KN dėmesio centre.

„Nuolat ieškome efektyvių sprendinių gerinti aplinkos oro kokybę. Esame parengę Aplinkosaugos priemonių planą, kuriame yra numatytos investicijos į įvairias priemones, padėsiančias vykdyti tvarią veiklą bei užtikrinti aukščiausius aplinkos apsaugos standartus. Dviejų galingiausių KN naftos terminalo katilinės degiklių modernizavimas – viena iš plane numatytų priemonių. Skaičiuojame, kad iki 2021 m. pabaigos KN investicijos į aplinkosaugos sritį bus pasiekusios 8 mln. eurų“, – teigia KN vadovas.

Bendrovei KN TEC Industry taip pat yra parengusi naujų rezervuarų inžinerinių sistemų techninį ir darbo projektus (2017–2018 m.), 2019 m. yra suprojektavusi geležinkelio cisternų krovos estakadas ir gavusi joms statybos leidimą.

TEC įmonių grupė vienija pramonės, energetikos, transporto infrastruktūros ir kitų objektų projektavimo, techninės priežiūros, statybos projektų valdymo ekspertus. Grupės narė TEC Consulting pramonės ir energetikos įmonėms teikia statybų projektų valdymo paslaugas nuo konsultacijų iki viso statybos projekto valdymo. TEC Industry užsiima industrinių objektų projektavimu. Trečioji grupės narė TEC Infrastructure projektuoja, konsultuoja ir teikia kitas inžinerines paslaugas transporto infrastruktūros srityje.