Pasirašyta sutartis su Vilniaus miesto savivaldybe dėl Užvingio salos tilto

10 gegužės, 2019

Balandžio 26 d. TEC Infrastructure pasirašė sutartį su Vilniaus miesto savivaldybe dėl Užvingio salos tilto Vilniuje projekto – įmonės projektuotojų ir inžinierių komanda kartu su KILD architektais rengs galutinį tilto projektą. TEC Infrastructure taip pat bus atsakinga už projekto valdymą, inžinerinius projekto sprendinius, statybos leidimą. Šiems darbams atlikti sutartyje numatyta 18 mėnesių.

Užvingio salos tilto projekte numatytas minimalių gabaritų išsišakojantis tiltas su terasomis pėstiesiems ir dviratininkams. Kairiajame krante, Vingio parke, tiltas atitrauktas nuo esamos vandenvietės ir istorinės raguvos, siekiant išsaugoti išskirtinę aplinką. Tiltą pabrėš trikampės formos žalias skveras ties Čiurlionio gatvės vingiu, iš visų krypčių surenkantis pėsčiųjų ir dviratininkų srautus. Dešiniajame krante tilto prieigos integruosis į formuojamą reljefą, pažymintį istorinę Užvingio salą, išsaugant jos kontūrus ir neišlikusios vagos erdvę bei sukuriant naują charakteringą
parką su akcentu – tiltu. Iš jį papildančios naujos viešosios erdvės – parko – srautai pasiskirstys link „Litexpo“, Lazdynų, Karoliniškių draustinio ir kt., sukuriant pėsčiųjų ir dviratininkų sankryžą pakrantėje, išvengiant estakadinių nusileidimų gamtinėje aplinkoje.

Pasirašyta sutartis su Vilniaus miesto savivaldybe žymi vilniečiams svarbių darbų pradžią. Užvingio salos tiltas – ne vien tiltas, jungiantis du krantus. Pasiūlytas sprendimas, kaip kartu galima suformuoti naują viešąją erdvę – parką. „Prieš ruošiant tikslų galutinį projektą, mums labai svarbu išgirsti miestelėnų, ypač aplinkinių Lazdynų ir Karoliniškių rajonų gyventojų nuomonę, suprasti negalią turinčių žmonių poreikius, dviratininkų norus, todėl kviečiame visuomenę su projektu susipažinti iš anksto ir išsakyti pastabas“, – kviečia TEC Infrastructure projektų vadovas Vilius Karieta.

Susipažinti su projektu vilniečiai kviečiami gegužės 13 d. 17.30 val. Vilniaus miesto savivaldybėje (Konstitucijos pr. 3), Tarybos posėdžių salėje. Išsamus projekto pristatymas: http://tec.lt/kild-architektai-naujasis-vilniaus-tiltas-bus-daugiau-nei-tik-struktura-jungianti-du-upes-krantus/

Pėsčiųjų tilto per Neries upę Vilniuje nuo Vingio parko iki „Litexpo“ teritorijos architektūrinis projekto konkursas Vilniaus miesto savivaldybės ir Lietuvos architektų sąjungos buvo paskelbtas 2018 m. gruodį. Jis sulaukė 16 projektų. Konkurso laimėtoju šių metų kovą paskelbtas projektas „Užvingio salos tiltas“, kurio idėją pasiūlė architektų komanda KILD (Ivane Ksnelašvili, Petras Išora, Ona Lozuraitytė, Dominykas Daunys) kartu su įmone TEC Infrastructure. Architektūrinės dalies vadovas – architektas Petras Išora, TEC Infrastructure projekto vadovas – konstruktorius Vilius Karieta.