Patogesnis ir saugesnis susisiekimas: įgyvendintas Vievio (Paparčių) viaduko projektas

3 rugpjūčio, 2023
Gegužės 16 d. oficialiai atidarytas Vievio (Paparčių) viadukas, pastatytas vietoj buvusio senojo kelių A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ir Nr. 221 Vievis–Aukštadvaris sankirtoje. Svarbų indėlį į projekto įgyvendinimą įdėjo TEC Infrastructure komanda, dirbusi prie viaduko techninio darbo projekto rengimo. Plačiau apie atliktus darbus pasakoja TEC Infrastructure projektų vadovas Giedrius Danielius.
Kritinės būklės tiltas kėlė pavojų

2021 m. pabaigoje pradėjus Vievio transporto mazgo (dviejų lygių sankryžos) projekto įgyvendinimą, buvo pilnai nugriautas Paparčių viadukas, kurio būklė kėlė pavojų juo važiuojančioms transporto priemonėms bei jų keleiviams. Dėl šios priežasties kelių direkcijos parengtame kelio statinių (tiltų, viadukų, estakadų, tunelių), esančių valstybinės reikšmės keliuose, statybos, rekonstravimo, kapitalinio remonto, projektų planavimo, rengimo ir įgyvendinimo prioritetinės eilės sąraše, šio viaduko rekonstrukcija buvo prioritetas.

Pasak G. Danieliaus, didžiausia rizika buvo, jog dėl konstrukcijos nesaugumo, transporto mazgas ilgainiui būtų nustojęs funkcionuoti, pirmiausia, sukeliant nepatogumus viešajam ir privačiam sektoriams, o vėliau ir visiems juo besinaudojusiems gyventojams.

„Prieš pradedant rekonstravimo darbus esamu blogos būklės viaduku eismą teko riboti – buvo leidžiama važiuoti transporto priemonėms, kurių masė ne didesnė nei 20 t. Atidėliojant transporto mazgo rekonstrukciją ribojimai dėl viaduko būtų tik didėję – mažinama leistina transporto priemonių masė, kol viadukas transporto priemonėms būtų buvęs išvis uždarytas“, – teigia TEC Infrastructure projektų vadovas.

Iššūkiai skatino operatyviai priimti efektyvius sprendimus

Projekto tikslas buvo parengti skirtingų lygių sankryžos (Paparčių viaduko) rekonstravimo techninį darbo projektą į apimtį įtraukiant jungiamuosius kelius, papildomą infrastruktūrą pėstiesiems ir dviratininkams bei triukšmą mažinančias užtvaras. Prie projekto dirbo gausi TEC Infrastructure specialistų komanda –  kelių skyriaus vadovė, projektų koordinatorius, tiltų skyriaus darbuotojai – projekto vadovas, projekto dalies vadovas bei inžinieriai.

Kelių A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ir Nr. 221 Vievis–Aukštadvaris sankirtoje pirmiausia nugriautas esamas blogos būklės viadukas ir jo vietoje pastatytas naujas. Taip pat įrengtos trys žiedinės sankryžos, pėsčiųjų ir dviratininkų takai, triukšmą mažinančios užtvaros, apšvietimas bei lietaus nuotekų tinklai. „Ir nors ne viskas vyko pagal planą, atsižvelgdami į esamą situaciją, su komanda greitai ir efektyviai priėmėme reikalingus sprendimus. Kadangi nebuvo išlikusi seno viaduko projektinė dokumentacija, nebuvo žinoma ir tiksli seno viaduko pamatų konstrukcijų vieta, kuri paaiškėjo tik nugriovus ir atkasus. Todėl eigoje teko minimaliai koreguoti projektą pakeičiant naujo viaduko tarpinių atramų pamatų konstrukcijas. Su užduotimi sėkmingai susitvarkėme ir darbus tęsėme toliau“, – užkulisiais dalinasi G. Danielius.

Nauja, moderni ir saugi konstrukcija

Galutinai užbaigus darbus miesto, apylinkių gyventojai bei kiti eismo dalyviai gavo galimybę saugiai ir patogiai judėti Vievio transporto mazgu. „Pagerinta transporto priemonių infrastruktūra, panaikinti prieš tai buvę apribojimai dėl transporto priemonių masės, taip pat įrengti takai pėstiesiems ir dviratininkams, įrengtas teritorijos apšvietimas. Be to, įrengus triukšmą mažinančias užtvaras, sumažintas transporto priemonių sukeliamas triukšmas aplinkiniams gyventojams.

Projektas įgyvendintas mėnesiu anksčiau, nei buvo planuota, o aplink viaduką prieigose esančiais jungiamaisiais keliais ir naujai įrengtomis žiedinėmis sankryžomis vairuotojai galėjo naudotis jau nuo praėjusių metų gruodžio.

UAB TEC Infrastructure priklauso TEC įmonių grupei, kurioje taip pat yra bendrovės TEC Industry ir TEC Consulting. Grupės įmonės teikia susisiekimo infrastruktūros, pramonės ir energetikos objektų projektavimo, konsultavimo, techninės priežiūros, projektų ir statybos valdymo bei kitas inžinerines paslaugas.