Baigtas statyti pirmasis orlaivių dažymo angaras Lietuvoje

2 kovo, 2021
Aštuonis mėnesius trukę orlaivių dažymo angaro statybos darbai Kauno oro uoste – baigti. Techninę objekto priežiūrą statybų metu atliko TEC Consulting komanda.

Daugiau nei 30 metų patirtį turinti įmonė MAAS Aviation plėsdama savo veiklą numatė lėktuvų dažymo angaro statybą ir eksploataciją Kauno oro uosto teritorijoje. Techninį šio objekto projektą paruošė TEC grupės įmonė TEC Industry, techninę objekto priežiūrą statybų metu vykdė TEC Consulting.

Orlaivių dažymo angaro paskirtis – atnaujinti lėktuvus taip apsaugant jų paviršių nuo korozijos ir atkuriant estetinį vaizdą. Pastatą sudaro dvi didelės angarų patalpos, todėl vienu metu bus galima dirbti su dviem orlaiviais, taip pat pastate yra techninių patalpų blokai ir dviejų aukštų administracinė dalis tarp angarų patalpų. 

Kauno oro uoste yra daugiau angarų, tačiau šis – pirmasis, kurio paskirtis – orlaivių dažymas. Kauno oro uoste paslaugas teikiantis pasaulinis orlaivių techninės priežiūros, atnaujinimo ir kapitalinio remonto paslaugų teikėjas MAAS Aviation drauge su FL Technic nusprendė suteikti klientams pilną lėktuvų naujinimo paketą: ne tik remontuoti lėktuvus, bet ir juos perdažyti, tad nuo šiol šiam tikslui nebereikės skristi į kitą oro uostą.

TEC Industry vadovas Vaidas Laukaitis pasakoja, jog tokio pobūdžio projektas komandai buvo tikras iššūkis, tačiau tinkamas pasiruošimas padėjo įveikti sunkumus. „Teko įsigilinti į lėktuvams skirtų angarų projektavimo specifiką, kadangi tokio projekto dar nesame kūrę, bet motyvuotai komandai tai ne kliūtis, o paskata judėti pirmyn: dabar džiaugiamės, kad su šiuo projektu patobulėjome“, – pasakoja V. Laukaitis.

Orlaivių dažymo angaras ne tik pirmas tokio pobūdžio projektas TEC įmonių grupei, bet ir pirmasis toks statinys Lietuvoje. TEC Consulting projektų vadovas Vaidotas Pocius pasakoja, kad projekto metu teko susidurti su iššūkiais: „Reikėjo keisti gruntą, kadangi situacija sklype buvo prasta. Iššūkių kėlė ir santvarų montavimas – didelis, net 42 metrų tarpatramis apsunkino procesą. Su orlaivių dažymo angaro projektu dirbo trys statinio statybos techniniai prižiūrėtojai, vienas DSSK specialistas ir apie 20 projektuotojų.“ 

TEC grupės įmonės teikia pramonės ir energetikos, transporto infrastruktūros objektų projektavimo, konsultavimo, techninės priežiūros, projektų ir statybos valdymo bei kitas inžinerines paslaugas. Grupę sudaro bendrovės TEC Consulting, TEC Infrastructure ir TEC Industry.