Pradedamas rengti viaduko Žemaičių g. Kaune rekonstravimo projektas

7 liepos, 2020

TEC įmonių grupės narė TEC Infrastructure rengia Žemaičių g. viaduko per P. Kalpoko gatvę Kaune rekonstravimo techninį darbo projektą ir atliks jo vykdymo priežiūrą. Bus parengta viaduko konstrukcijų dalis, susisiekimo ir reikiamų inžinerinių tinklų apsaugos ar iškėlimo sprendiniai. Visi darbai – parengtas projektas, projekto ekspertizė, gautas statybą leidžiantis dokumentas ir statyba – turi būti atlikti iki kitų metų balandžio. Objekto užsakovas – Kauno miesto savivaldybė, statybų rangovas – AB „Kauno tiltai“.

Pagal projektą numatyta rekonstruoti apie 63 m ilgio Žemaičių g. atkarpos, kurioje bus įrengtos dvi 3 m pločio eismo juostos. Viaduko šonuose bus 1,5 m pločio šalitilčiai, viaduko perdanga – per 14 m tarpatramio ilgio ir apie 4 m aukščio pakylos gelžbetoninė arka, atremta ant gelžbetoninių ramtų. Ramtų pamatai numatyti ant gręžtinių polių, apjungtų rostverku. Planuojama, kad rekonstravimo metu automobilių eismas Žemaičių g. bus organizuojamas laikina apylanka esamomis gatvėmis.

Taip pat bus rekonstruojama po viaduku esanti P. Kalpoko gatvės atkarpa, kurioje bus įrengtos dvi 3 m pločio eismo juostos su 0,5 m saugos juostomis (aukščio gabaritas – 5,5 m). Abiejose gatvės pusėse bus 2 m pločio šaligatviai (aukščio gabaritas – 2,5 m).

„Daugiau kaip prieš pusę amžiaus statytas viadukas yra vienoje seniausių Kauno miesto dalių – Žaliakalnyje. Bendradarbiaujant su statytoju ir statybų rangovu bus atsakingai parinkti tinkamiausi projekto sprendiniai, saugant unikalų miesto veidą, derinant su techninėmis galimybėmis juos įgyvendinti“, – pasakoja TEC Infrastructure projektų vadovas-koordinatorius Andrius Indriliūnas.

Bendrovės TEC Infrastructure specialistai yra suprojektavę ne vieną viaduką savivaldybių teritorijose: Mažeikiuose Algirdo g. virš geležinkelio, Smeltės ir Jakų žiedo estakadas Klaipėdoje, šiuo metu rengia Šiaurinės gatvės Vilniuje naujųjų estakadų techninį projektą. Kaune bendrovė yra parengusi viaduko virš geležinkelio Ateities pl. rekonstravimo techninį darbo projektą, taip pat pėsčiųjų tiltų per Nemuno upę nuo Aleksoto iki salos ir nuo salos iki Karaliaus Mindaugo pr. techninį projektą, pagal kurį šiuo metu rengia darbo projektą.

TEC Infrastructure priklauso TEC įmonių grupei, kurioje taip pat yra bendrovės TEC Industry ir TEC Consulting. Grupės įmonės teikia susisiekimo infrastruktūros, pramonės ir energetikos objektų projektavimo, konsultavimo, techninės priežiūros, projektų ir statybos valdymo bei kitas inžinerines paslaugas.