Reikšmingas TEC Consulting komandos indėlis į Lietuvos energetikos ateitį

19 gegužės, 2023
Balandžio 20-ąją į kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmų žirgyno salę Plungėje rinkosi visos Lietuvos energetikos srities darbuotojai, tarp jų ir TEC Consulting komandos nariai. Šią dieną buvo paminėta iškilminga proga – Lietuvos energetikų diena. Šventės metu pagerbti energetikos srityje nusipelnę darbuotojai.

 

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos organizuojamame renginyje buvo apdovanoti 5 TEC komandos nariai:
  • Lietuvos Respublikos energetikos ministro padėkos raštu apdovanotas TEC Consulting technikos direktorius Andrej Chodžin;
  • Lietuvos šilumos energetikos ženkleliu pasidabino TEC Consulting inžinierius derintojas Gintaras Verseckas;
  • LŠTA tarybos padėkos raštai įteikti TEC Consulting projektų vadovams Edikui Barauskui ir Edvinui Vaičekauskui bei TEC Consulting valdymo sistemų inžinieriui Irmantui Vaskelai.

Apdovanojimus pelnę bendrovės TEC Consulting nariai kaip tik šiuo metu dirba prie vilniečiams ir miesto svečiams svarbaus objekto – Vilniaus kogeneracinės jėgainės atnaujinimo-derinimo darbų. Ši jėgainė, kartu su jau veikiančiu atliekų deginimo katilu, turėtų užtikrinti penktadalį Vilniaus miestui reikalingo šilumos poreikio šalčiausiu metu ir apie 40 proc. visos sostinei reikalingos šilumos per metus. Tai bus viena moderniausių tokio tipo kogeneracinių elektrinių visoje Europoje.

Neseniai oficialiai pradėtas itin reikšmingas projekto etapas – pradėti karštieji įrenginių bandymai. Šiuo metu derinama įranga ir ruošiamasi šilumos bei elektros gamybai. Karštųjų bandymų metu atliekami visi galimi darbo režimai ir testuojamos svarbios sistemos – būtina įsitikinti, jog viskas veikia nepriekaištingai. Taip pat stebimi ir registruojami veiklos rodikliai. Planuojama biokuro jėgainės veiklos pradžia yra 2023–2024 metų šildymo sezonas. Tai – didelis žingsnis mažinant iškastinio kuro dalį Vilniuje ir mes džiaugiamės galėdami būti šio teigiamo pokyčio dalimi!

Akivaizdu, kad energetikos srities darbuotojai atlieka nepaprastai svarbų vaidmenį gerinant šalies ekonomiką bei tobulinant mūsų gyvenimo kokybę, o kasdien kuriamos inovacijos atveria kelią šviesesnei ir tvaresnei energetikos ateičiai.

UAB TEC Consulting priklauso TEC įmonių grupei, kurioje taip pat yra bendrovės TEC Industry ir TEC Infrastructure. Grupės įmonės teikia susisiekimo infrastruktūros, pramonės ir energetikos objektų projektavimo, konsultavimo, techninės priežiūros, projektų ir statybos valdymo bei kitas inžinerines paslaugas.