Rengiamas kultūros paveldu pripažinto Dubingių tilto kapitalinio remonto projektas

28 rugpjūčio, 2019

UAB TEC Infrastructure pradeda rengti Dubingių tilto per Asvejos ežerą kapitalinio remonto darbo projektą, bendrovė taip pat bus atsakinga už projekto vykdymo priežiūrą. Tilto per Asvejos ežerą valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 2812 Joniškis–Dubingiai–Dirmeitai–Paberžė 15,277 km kapitalinis remontas bus atliekamas pagal 2017 m. bendrovės parengtą techninį projektą. Projekto užsakovas – Automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, rangovas UAB Tiltuva.

Tilto istorija prasideda 1933 metais, kai Lietuvos prezidentas Antanas Smetona, atvykęs į Dubingius, negalėjo patekti į miestelį. Miestelio gyventojų prašymu tuomet buvo nutarta čia pastatyti tiltą. 1934 metais, dalyvaujant pačiam A. Smetonai, šis tiltas buvo iškilmingai atidarytas. Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro duomenimis, tai pirmasis medinis 75,4 m ilgio tiltas per ežerą Lietuvoje ir vienas iš šešių šalyje esančių didesnių dar eksploatuojamų medinių tiltų. Tiltas įtrauktas į Nekilnojamųjų kultūros vertybių sąrašą (https://kvr.kpd.lt/#/).

Tiltas ir jį supantis kraštovaizdis patenka į Asvejos regioninio parko teritoriją. Vienoje jo pusėje yra Dubingių piliavietės pusiasalis, kitoje – Asvejos ežeras ir iš jo guolio kylantys šlaitai. Šiuo metu Dubingių tiltas nebeatitinka saugaus statinio naudojimo ir esminių reikalavimų aplinkai, dėl prastos polių būklės kelia riziką pėsčiųjų ir transporto eismo saugumui. Atlikus kapitalinį remontą bus pakeistos laikančiosios konstrukcijos, nekeičiant išorės gabaritų, po vandeniu esantys mediniai poliai bus pakeisti metaliniais, o esantys virš vandens – naujais mediniais, taip pat įrengti mediniai apsauginiai bortai ir turėklai.

„Visi numatyti šio ypatingo statinio pakeitimai bus atlikti laikantis Kultūros paveldo departamento reikalavimų, keliamų tvarkomiems paveldosaugos objektams. Turime nemažai patirties su panašiais kultūros paveldo teritorijoje esančiais objektais, visada daug gilinamės į objekto istoriją ir aplinką, kad statinys būtų ne tik techniškai tvarkingas, bet ir natūraliai įsilietų į aplinką“, – sako TEC Infrastructure projektų vadovas-koordinatorius Andrius Indriliūnas.

Planuojama, kad kapitalinis Dubingių tilto remontas bus atliktas iki 2020 m. pabaigos.