Sėkmingai užbaigtas „Continental“ gamyklos plėtros projektas

1 rugpjūčio, 2022
2021-aisiais, prasidėjus „Continental Automotive Lithuania“ gamyklos plėtrai, „TEC Consulting“ komanda laimėjo konkursą projekto statybų valdymui ir techninei priežiūrai atlikti. Darbams pasiekus finišo tiesiąją, įspūdžiais apie projekto įgyvendinimą dalijasi „TEC Consulting“ projektų vadovas Augustas Čepelė ir jo kolega, verslo plėtros vadovas, Donatas Čerkevičius.

 

Projekto pradžia: paruošiamieji darbai

Prieš pradedant darbus, „TEC Consulting“ komandos laukė keli atrankų etapai. Pirmiausia užsakovui buvo pristatyta įmonė, atlikti darbai, įmonės darbuotojų bei akcininkų struktūra, finansinės ataskaitos, taip pat pateikti taikomų metodikų pavyzdžiai iš prieš tai įgyvendintų projektų. „Vėliau, kaip ir kiekvieno konkurso metu, uždavėme daug klausimų dėl numatomų vykdyti darbų, projekto apimties ir, juos išsiaiškinę, pateikėme komercinį pasiūlymą“, – projekto pradžią prisimena D. Čerkevičius. „Toliau sekė derybos bei darbų apimčių tikslinimas. Po visų šių etapų mūsų pasiūlymas buvo išrinktas geriausiu ir pasirašėme sutartį. Pavasarį pasiektas darbų finišas ir gautas statybų užbaigimo aktas. „Tai buvo maloni priešvelykinė dovana tiek užsakovui, tiek projekto dalyviams bei visiems, kurie prisidėjo prie šio bendro tikslo“, – džiaugiasi A. Čepelė.

Rezultatų padėjo siekti specialistų įdirbis

Pagrindinis projekto tikslas buvo praplėsti esamą gamybos salę ir įrengti administracinę pastato dalį. Visa tai buvo vykdoma nestabdant gamybinių procesų, tad projekto komandai teko prisitaikyti prie esamos padėties bei suplanuoti statybos darbus taip, kad jie netrukdytų gamyklos veiklai. „Viso pastato plotas po rekonstrukcijos padidėjo 7210 m². Žinoma, buvo įrengta ir dujinė katilinė, ŠVOK įranga, reikalingi inžineriniai tinklai bei visos kitos sistemos, būtinos saugiam pastato eksploatavimui“, – paaiškina projekto vadovas. Anot jo, prie efektyvaus darbų vykdymo ir sėkmingo projekto įgyvendinimo ypač prisidėjo užsakovo, projektuotojų, statybos valdytojo ir techninės priežiūros, generalinio rangovo komandos specialistų patirtis bei kompetencijos. „Be to, šiame projekte itin daug dėmesio buvo skiriama darbų saugai užtikrinti, tad džiaugiuosi, kad bendromis „TEC Consulting“ komandos, užsakovo ir rangovo pastangomis pavyko išvengti nelaimingų atsitikimų“, – sako A. Čepelė.

Rizikų įvertinimas bei inovatyvūs sprendimai

Pasak „TEC Consulting“ projektų vadovo, vykdant projektus ne „plyno lauko“ statyboje, bene pagrindinis iššūkis yra užtikrinti, kad esama veikla nebūtų pertraukiama. „Kadangi reikėjo praplėsti esamą gamybos salės plotą visiškai nestabdant gamybos procesų, pirmiausia teko atidžiai peržiūrėti visą darbų eigą ir įvertinti galimas rizikas, kurias suvaldžius galėjome imtis veiksmų“, – teigia specialistas. Jam antrina ir kolega D. Čerkevičius: „Privalėjome užtikrinti, kad į esamą gamybos salę nepatektų jokios statybinės dulkės, nes net ir mažiausias jų kiekis gali sukelti gamybos broką. Tam buvo įrengta laikina pastolių siena, kuri buvo sandariai uždengta antistatine plėvele, nes naudojant įprastinę, atsiradęs statinis krūvis pakenktų gaminamos produkcijos kokybei.“

Be to, pats statybų procesas turėjo būti tinkamai suvaldytas. „Statybos metu neišvengiamai atsiranda vibracijų, kurios kelia riziką gamybos procesui bei gali pakenkti produkcijos kokybei, todėl mums teko pasitelkti inovatyvius sprendimus, kurie leido iki minimumo sumažinti šią riziką“, – pasakoja A. Čepelė. Šiuo tikslu bendradarbiauta su Vilniaus Gedimino technikos universiteto Civilinės inžinerijos mokslo centru. „Atlikta vibracijų monitoringo duomenų analizė įvertinant grindų konstrukcijų jautrį, vibracijų šaltinį ir jų atstumą. Sumažinus riziką iki minimumo, tai leido parinkti grunto sutankinimo įrangą ir saugiai atlikti darbus, nekenkiant vykstančiai gamybai“, – paaiškina projekto vadovas.

„Continental Automotive Lithuania“ gamyklos pastatas suprojektuotas ir pastatytas pagal aukštus aplinkosauginius bei tvarumo reikalavimus, siekiant tarptautinio tvarių pastatų „LEED Gold“ standarto. Be to, konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ projektas buvo išrinktas geriausiu BIM projektu gamybinių pastatų kategorijoje.  „Continental Automotive Lithuania“ gamyklos pastato projekte buvo taikomi įvairūs skaitmeniniai sprendimai: elektroninė dokumentų valdymo sistema, darbų pridavimas ir priėmimas elektroniniame statybos darbų žurnale, nuotolinių susirinkimų organizavimas bei statybos proceso dalyvių užduočių valdymas naudojant tam skirtus programinius paketus.

TEC Consulting priklauso TEC įmonių grupei, kurioje taip pat yra bendrovės TEC Industry ir TEC Infrastructure. Grupės įmonės teikia susisiekimo infrastruktūros, pramonės ir energetikos objektų projektavimo, konsultavimo, techninės priežiūros, projektų ir statybos valdymo bei kitas inžinerines paslaugas.