TEC Consulting baigė darbus Vilniaus kogeneracinės jėgainės projekte

26 kovo, 2024
2022-ųjų metų gruodį Vilniaus kogeneracinės jėgainės projekte pradėti vykdyti TEC Consulting darbai – sėkmingai užbaigti. Gavusi bendrovės „Valmet Technologies OY“ užsakymą, įmonė šiame reikšmingame projekte atliko jėgainės paleidimo-derinimo darbus.

 

Apie projektą

Vilniaus kogeneracinė jėgainė yra integruotos atsinaujinančios energetikos bendrovės „Ignitis grupė“ dukterinė įmonė ir itin reikšmingas objektas Vilniaus gyventojams. Jėgainė padės užtikrinti penktadalį sostinei reikalingo šilumos poreikio šaltuoju metu ir apie 40 procentų visos Vilniaus miestui reikalingos šilumos per metus. Pagrindinis projekto tikslas buvo atlikti Vilniaus kogeneracinės jėgainės 2-ųjų biokuro katilų su visa pagalbine įranga paleidimo-derinimo darbus. 

TEC indėlis į projektą

Užsakymą darbams Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje atlikti TEC Consulting įmonė iš suomių bendrovės „Valmet Technologies OY“ gavo 2022-ųjų metų gruodį. Projektui TEC Consulting komanda pasirinkta dėl sukauptos patirties ir turimų kompetencijų dirbant su tokio tipo ir masto projektais. Įmonė džiaugiasi, kad turėjo galimybę dirbti su viena didžiausių ir žinomiausių kompanijų Europoje, užsiimančia dideliais energetikos projektais.

Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje įrengti didžiausi biokuro deginimo katilai ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, todėl tai buvo puiki proga TEC specialistams įgauti papildomos patirties. Ediko Barausko teigimu, TEC Consulting komanda šiame projekte turėjo galimybę vieni pirmųjų susipažinti ir išmokti dirbti su cirkuliuojančio verdančio sluoksnio tipo katilais. „Tai buvo ne tik įdomi, bet ir itin naudinga patirtis. Gavome neįkainojamų žinių apie įvairius techninius bei technologinius šių katilų veikimo niuansus”. 

TEC Consulting, kartu su „Valmet Technologies“ dalyvavo viso objekto kompleksiniuose paleidimo-derinimo darbuose. Projekto metu buvo patikrinta visa įranga, įsitikinta jos parengtimi darbui, išbandytos valdymo ir apsaugos sistemos, atlikti katilų prapūtimo bei vidinių paviršių apsauginės dangos formavimo darbai. Užbaigus technologinių įrenginių montavimo darbus, TEC Consulting atliko paleidimo derinimo darbus ir buvo atsakinga už elektrinės įrenginių eksploataciją iki objekto pridavimo užsakovui. 

TEC Consulting ekskursija į Vilniaus kogeneracinę jėgainę

Užbaigus projekto darbus, Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje apsilankė visa TEC Consulting komanda. Eksursiją į objektą savo kolegoms organizavo su šiuo projektu dirbęs TEC Consulting projektų vadovas Edikas Barauskas. Ekskursijos dalyvių teigimu, apsilankymas objekte paliko puikų įspūdį: „Buvo labai įdomu išgirsti projekte dirbusių žmonių įspūdžius ir patirtis. Kolegoms, kurių kasdienė veikla nėra tiesiogiai susijusi su objektais, gyvai apsilankyti tokios apimties objekte ir viską apžiūrėti savo akimis buvo išties neeilinė galimybė. Kitiems ši ekskursija buvo puiki proga pasidalinti gerąja patirtimi.“  

UAB TEC Consulting priklauso TEC įmonių grupei, kurioje taip pat yra bendrovės TEC Industry ir TEC Infrastructure. Grupės įmonės teikia susisiekimo infrastruktūros, pramonės ir energetikos objektų projektavimo, konsultavimo, techninės priežiūros, projektų ir statybos valdymo bei kitas inžinerines paslaugas.