TEC Consulting pradeda darbus Danijoje

3 gruodžio, 2018

Lapkričio 5 dieną bendrovė TEC Consulting pasirašė sutartį su Vokietijos koncernu „Nordzucker AG“, pagal kurią Niukiobingo miesto Danijoje cukraus gamyklos katilinėje atliks energinį auditą. TEC specialistai, kaip trečia ir nepriklausoma šalis, įvertins garo katilų būklę, atliks degimo proceso analizę, pateiks ataskaitą ir rekomendacijas ateičiai, kaip didinti energijos vartojimo efektyvumą ir mažinti išmetamųjų teršalų kiekį.

„Niukiobingo katilinėje deginamas mazutas. Anksčiau tai buvo populiari rezervinio kuro rūšis, todėl mūsų specialistai turi nemažai patirties dirbdami su tokio tipo įrenginiais. Auditą atliks atestuoti mūsų degimo proceso specialistai ir inžinieriai, todėl jis bus pripažintas tinkamu ir pagal ES direktyvų reikalavimus“, – pasakoja TEC Consulting plėtros vadovas Mantas Biknius.

M. Bikniaus teigimu, energinis auditas pramonės įmonėms naudingas ne tik dėl galimybės taupyti energiją ir aplinkosaugos aspektų – gauti rezultatai taip pat yra gera prevencinė priemonė energijos ūkiui įvertinti, nustatyti pažeidžiamiausias ir daugiausia energijos suvartojančias sritis, sutaupyti darbuotojų laiko, rasti efektyvesnių energijos vartojimo priemonių.

2012 m. priimta Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2012/27/ES dėl energijos vartojimo efektyvumo nurodo, kad toks auditas turėtų būti reguliariai atliekamas visose didelėse įmonėse. Pažangios bendrovės jau dabar detaliai peržiūri savo turimą įrangą ir planuoja investicijas turimam energiniam ūkiui atnaujinti. Naujos normos didžiojoje ES dalyje įsigalios nuo 2021 metų.

TEC Consulting su Vokietijos koncernu „Nordzucker AG“ bendradarbiauja jau ne pirmą kartą. Šiuo metu šio koncerno valdomoje bendrovėje „Nordic Sugar Kėdainiai“ TEC Consulting komanda teikia projekto valdymo ir darbų grafiko kontrolės paslaugas, rekonstruojant sočiojo garo katilinę.