„Continental“ Lietuvoje plečiasi: „TEC Consulting“ vadovaus gamyklos plėtros statybos darbams

30 kovo, 2021
„Continental“ plečiasi ir didina elektronikos detalių gamyklos plotą ir pajėgumus Lietuvoje. Projekto statybų valdymu ir technine priežiūra rūpinsis „TEC Consulting“ komanda. Gamyklos statybos darbais užsiims „Merko statyba“.
Aukštai užkelta kartelė

Anot „TEC Consulting“ verslo plėtros specialisto Donato Čerkevičiaus, „Continental“ ieškojo profesionalios komandos, kuri turi patirties tokio tipo projektuose, geba sklandžiai komunikuoti anglų kalba bei užduotis atlieka tiksliai ir laiku. „Pirmiausia reikėjo pereiti tiekėjų kvalifikacijos reikalavimus, įrodyti, kad turime nepriekaištingą reputaciją, pristatyti darbo metodus, sertifikatus, darbų pavyzdžius. Tuomet gavome tikslią užklausą šiam projektui, o po kelių atrankos etapų, sulaukėme pasiūlymo imtis darbų“, – pasakoja jis.

Projektas išskirtinis tuo, kad „Continental“ gamykla Lietuvoje jau yra gavusi iki šiol aukščiausią LEED įvertinimą gamybiniam pastatui Lietuvoje – LEED auksinį sertifikatą, todėl šiam objektui keliami tokie pat aukšti reikalavimai. „Mes, kartu su „Continental“ ir „Merko statyba“, turime užtikrinti, kad ir šis objektas pelnytų ne žemesnį nei auksinį LEED sertifikatą“, – teigia D. Čerkevičius. Jam antrina ir dabartinis projekto vadovas Augustas Čepelė: „Projektas unikalus, kadangi turime atitikti LEED, t.y. aukštus aplinkosauginius bei tvarumo reikalavimus“.

Statybos darbai derinami su visą parą veikiančia gamykla

Projekto metu bus rekonstruojama ir plečiama dabartinė gamykla, kuri visų statybų metu toliau veiks. „Tai tikrai papildomas iššūkis, – pasakoja A. Čepelė, – kadangi tai ne atskiro pastato statybos, bet esamo pastato praplėtimas, nestabdant visą parą veikiančios gamybos, o tai reiškia, kad mes turime pastatyti priestatą, tada viduje pastatyti laikiną sieną ir tik tuomet pradėti kitus darbus“.

Visi statybos darbai turi būti valdomi taip, kad netrukdytų gamyklos veiklai. „Darbus privalome planuoti iš anksto, informuoti apie juos „Continental“ ir sklandžiai vykdyti visą statybų procesą. Tai tarsi operacija gyvam organizmui – prie veikiančios gamyklos prijungsime naują pastatą“, – dalijasi D. Čerkevičius. 

Specialus pasiruošimas

Gaminamos produkcijos kokybės užtikrinimui statybų metu turės būti laikomasi griežtų reikalavimų. „Kadangi tai yra elektronikos detalių gamykla, joje taikomi itin aukšti švaros reikalavimai: dulkėms, drėgmei, temperatūrai. Bet koks nukrypimas gali pridaryti žalos“, – apie projekto iššūkius pasakoja A. Čepelė. Anot projekto vadovo, statybų darbams bus reikalinga speciali antistatinė apranga, antbačiai, darbininkai turės išklausyti mokymus. Taip pat švaros reikalavimų užtikrinimui statybų metu veiks automatinis sunkvežimio ratų nuplovimo mechanizmas. 

Projekto vadovas pasakoja, kad šiuo metu vyksta statybvietės paruošimo darbai: laikinio kelio įrengimas, aptvėrimas, statybvietės lyginimas. „Po jų startuosime su objekto statybos darbais, kurių pabaiga numatoma 2022-ųjų pavasarį“, – teigia A. Čepelė.

„TEC Consulting“ priklauso TEC įmonių grupei, kurioje taip pat yra bendrovės „TEC Industry“ ir „TEC Infrastructure“. Grupės įmonės teikia susisiekimo infrastruktūros, pramonės ir energetikos objektų projektavimo, konsultavimo, techninės priežiūros, projektų ir statybos valdymo bei kitas inžinerines paslaugas.