TEC Industry indėlis, mažinant išmetamųjų dalelių kiekį

9 spalio, 2023
2021 metais TEC įmonių grupei teko prisidėti prie dar vieno inovatyvaus ir tvaraus projekto –  suprojektuoti elektrostatinio filtro pastatymą dviem biokuro katilams. Jau nuo 2023 metų pavasario AB „Klaipėdos energija“ džiaugiasi pilnai išpildytu projektu.

 

Šiame projekte buvo svarbu užtikrinti, jog elektrostatinis filtras ir jo pagalbiniai įrenginiai sutilptų į nedidelį plotą, kuriame jau yra absorbcinis šilumos siurblys bei kiti svarbūs įrenginiai. Prie šio projekto vamzdynų, konstrukcijų, elektros ir automatikos sprendimų dirbo profesionalūs ir patyrę TEC įmonių grupės projektuotojai.

Pasak PSO duomenų, Lietuvoje gyvenimo trukmė vidutiniškai trumpėja 2,5 metais dėl aplinkos oro užterštumo. Šiuo projektu siekiama, kad biokuro katilai būtų kuo mažiau taršūs ir kenksmingi aplinkai. Elektrostatinis filtras rūpinsis gamta – jo dėka bus išvalomi dūmai, prieš jiems patenkant į orą. Taip išmetamųjų dalelių kiekis sumažės net tris kartus. Taip pat filtras pristabdys katilų įrangos nusidėvėjimą, užtikrins neperstojamą šilumos gaminimą iš biokuro ir taip leis kasmet sutaupyti apie 135 tūkst. eurų.

Diegdami inovatyvius sprendimus ir įrenginius, didiname katilų efektyvumą, o tai reikšmingai prisideda prie šilumos kainos stabilizavimo. Tai tampa ypač aktualu, kai elektros kainos drastiškai kilo, kadangi brango ne tik pačios žaliavos – biokuras ir dujos, bet ir sąnaudos, mokesčiai.

UAB TEC Industry priklauso TEC įmonių grupei, kurioje taip pat yra bendrovės TEC Industry ir TEC Infrastructure. Grupės įmonės teikia susisiekimo infrastruktūros, pramonės ir energetikos objektų projektavimo, konsultavimo, techninės priežiūros, projektų ir statybos valdymo bei kitas inžinerines paslaugas.