Projektas šiuo metu yra aktyviame vykdymo etape ir numatoma, kad per patį darbų piką prie jo turėtų dirbti iki 2000 darbuotojų. „Iš pradžių vykome į pirmąją komandiruotę, skirtą susipažinti su projekto partneriu, o vėliau jau lankėme JAE dirbančią „TEC Industry“ komandą, kurią sudaro įvairių sričių specialistai: projekto vadovas, šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo, konstrukcinės, architektūrinės, elektrotechnikos, vandens tiekimo ir nuotekų bei kitų projekto dalių specialistai bei vadovai“, – pasakoja D. Čerkevičius. „Artimiau susipažinome su užsienio kolegomis, su kuriais jau dirbame ir dar ne vienerius metus dirbsime prie didelio ir svarbaus projekto“, – kolegai antrina E. Aglinskaitė.
Kadangi dabar projektas pačiame darbų įkarštyje, visa jo nauda galės būti galutinai įvertinta tik ateityje, tačiau „TEC Industry“ kolektyvas jau dabar džiaugiasi įgyta patirtimi ir galimybe tobulėti profesinėje srityje. „Šis projektas – tai unikali proga dirbti su kitos kultūros ir kitos patirties turinčiais specialistais. Aš pati patobulinau savo anglų kalbos, komandinio darbo ir komunikacijos įgūdžius, noriai dalinausi savo žiniomis su kitais bei pasisėmiau idėjų, kaip efektyviau tvarkytis su įvairia dokumentacija“, – dalijasi projekto vadovo asistentė.
Verslo plėtros specialistas Donatas Čerkevičius teigia, jog dirbant didelėje tarptautinėje komandoje, itin svarbu būti vieningiems ir atliepti partnerių lūkesčius. „Esu atsakingas už sėkmingą bendradarbiavimą tarp dviejų įmonių, taip pat komercinę bei sutarties vykdymo dalį, tad atvykus į kitą šalį tenka prisitaikyti prie aplinkos sąlygų, kultūrinių skirtumų ir pan., tačiau man tai yra malonumas. Svarbiausia visada tikėti įmonės, darbuotojų ir savo pačių kompetencijomis bei jėgomis – tada neabejotinai viskas pasiseks.“
„JAE – tai visiškai kita kultūra, kitas kraštovaizdis, kitas stilius ir įspūdis. Dubajus sužavėjo savo architektūra, modernumu, prabanga ir šviesomis. Tie aukšti stikliniai pastatai, įgyvendintos įstabiausios architektų idėjos – tai reikia vieną sykį pamatyti savo akimis“, – pasakoja E. Aglinskaitė. Ji priduria, kad vietoj lietuviams įprastos žalumos, buvo neįprasta matyti gausybę dangoraižių. „Esu pripratusi prie Europos istorinio paveldo, senosios architektūros ir pan., tad šiuolaikiškos pastatų konstrukcijos ir modernios idėjos man paliko neišdildomą įspūdį.“
Projekto vadovas Vytenis Praninskas pasakoja, kad dirbant Šardžoje pastebėjo, jog šis miestas yra kiek uždaresnis nei gimtasis Kaunas ar griežtesnis nei atvirukuose matomas tviskantis Dubajus. „Iš pradžių buvo nelengva pakeisti aplinką bei gyvenimo ritmą“, – atviravo jis, – „bet palaipsniui apsipratau ir šiuo metu čia esu jau 4 kartą per pastaruosius 4 mėnesius.“
„TEC Industry“ komandos nariams svečioje šalyje teko susidurti su iššūkiais, kuriuos įveikę jie įgavo vertingos patirties, išmoko būti kantresni bei empatiškesni kolegoms. „Šiais laikais ypatingai svarbu ne tik būti savo srities ekspertais, gebėti suprasti tarptautinius ir vietinius partnerius, bet ir būti pasiruošusiems įveikti visas kliūtis bei išspręsti iškilusias problemas“, – pastebi verslo plėtros specialistas D. Čerkevičius.
Paklausti, ar pasiilgsta Lietuvos, „TEC Industry“ komandos nariai vieningai atsako, jog taip, tačiau namų ilgesį praskaidrina komandos palaikymas. „Dubajuje lankiausi ketvirtą kartą, tačiau šis kartas buvo išskirtinis tuo, kad vykome su būriu motyvuotų, draugiškų kolegų, tad buvo jaukiau ir smagiau. Be to, šaltą Lietuvos klimatą iškeitėme į saulėtus vaizdus ir jau kitos dienos vakare vakarieniavome po palme“, – šypteli D. Čerkevičius. Sklandų įsiliejimą į vietinę kultūrą bei darbo aplinką lėmė ir tai, kad užsienio partneriai rūpinosi, jog „viešėdami svečioje šalyje jaustumėmės kuo komfortiškiau ir niekas netrukdytų susitelkti ties darbais“, – džiaugiasi projekto vadovo asistentė.