TEC Infrastructure atestuota projektavimo ir techninės priežiūros darbams Baltarusijoje

5 kovo, 2019

Laikydamasi paslaugų eksporto krypties, TEC Infrastructure šia linkme žengia dar vieną žingsnį – kompanija po beveik metus trukusio proceso vasario pabaigoje gavo visus reikalingus atestatus teikti projektavimo ir techninės priežiūros paslaugas pirmos (aukščiausios) kategorijos statinių kategorijoje. Įmonei taip pat suteikta teisė būti generaliniu projektuotoju.

„Baltarusiją seniai matome kaip potencialią rinką, šiuo metu mūsų specialistai dirba rekonstruojant kelio Sloboda–Papernia ruožą Minsko regione, kurį finansuoja Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB). ERPB planuoja finansuoti daugiau infrastruktūros sektoriaus objektų, todėl matome ne vieną galimybę siūlyti savo paslaugas netipiniuose projektuose“, – sako TEC Infrastructure generalinis direktorius Arūnas Ruokis.

„Sertifikavimo procesas reiškia daugybę specifinių reikalavimų specialistams ir įmonei. Įdomu, kad Baltarusijoje turi būti atestuota ir įmonė, ne tik jos specialistai – Lietuvoje tai jau seniai panaikinta. Dokumentų ir pateiktos informacijos kiekis, jų atitiktis Baltarusijos teisės aktams buvo iššūkis. Baltarusijos atestuojančios institucijos atstovai patys atvyko atestuoti mūsų įmonės specialistų, tikrinti dokumentų ir mūsų specialistų kvalifikacijos. Neabejojome, kad procesas baigsis sėkmingai, nors ir užtruko net 11 mėnesių“, – pasakoja A. Ruokis.

Šiuo metu TEC Infrastructure Baltarusijoje teikia konsultavimo paslaugas rekonstruojant 14,77 km P-80 kelio Sloboda–Papernia ruožą Minsko regione. Kelio rekonstrukcija vykdoma pagal FIDIC „rožinės knygos“ sąlygas. TEC Infrastructure specialistai teikia konsultacijas ir rekomendacijas FIDIC inžinieriui bei Užsakovui vykdant statybos darbus, tai pat teikia ataskaitas projektą finansuojančiam ERPB.

TEC Infrastructure priklauso TEC įmonių grupei, kurioje dirba 98 darbuotojai, iš jų beveik 80 – kvalifikuoti specialistai.