TEC Infrastructure atliko rangos darbų bendrąją techninę priežiūrą

23 spalio, 2023
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ atnaujino 61 km ilgio 330 kV elektros perdavimo liniją nuo Lietuvos elektrinės 330 kV skirstyklos Elektrėnuose iki Alytaus transformatorių pastotės. Vykdant šį projektą, TEC įmonių grupės narė TEC Infrastructure užtikrino rekonstrukcijos bendrųjų statybos darbų techninę priežiūrą. 2023-ųjų metų rugsėjo 1 dieną baigto projekto vertė siekė 23 mln. Eur su PVM.

 

Rekonstrukcijos projekto eiga

TEC Infrastructure užtikrino sklandžią rekonstrukcijos bendrųjų statybos darbų techninę priežiūrą, kurios metu buvo atlikti visų šios linijos atramų keitimo darbai: iš viso pakeistos 184 atramos į naujas metalines. Rekonstrukcijos metu buvo demontuotos  atramų konstrukcijos, sumontuoti nauji pamatai, įrengtos metalinės cinkuotos atramos, nutiesti laidai ir įrengtas žaibosaugos trosas su šviesolaidiniu kabeliu.

Dar 2020 metų rugsėjį pradėti darbai šiandien leidžia džiaugtis rezultatais. 61 km ilgio elektros perdavimo linija driekiasi net per 4 Lietuvos savivaldybes: Elektrėnų (16,2 km), Kaišiadorių rajono (6 km), Prienų (16 km) ir Alytaus rajono (22,4 km). TEC įmonių grupei šis projektas buvo išskirtinis, nes teko greitai įsitraukti ir prisijungti jau prasidėjus statyboms. Taip pat vienas iš šio projekto iššūkių – oro sąlygos. Kai kurie ruožai tiesiant elektros perdavimo liniją buvo nepravažiuojami dėl šlapių pievų ir pelkių, todėl teko laukti šaltesnio metų laiko, kad būtų užtikrintas sklandesnis medžiagų transportavimas.

Nauja elektros perdavimo linija užtikrins elektros tiekimo saugumą ir patikimumą

Labai svarbu užtikrinti sklandų ir nuolatinį energijos perdavimą vartotojams, nes saugoti elektros dideliais kiekiais neįmanoma ir ji turi būti gaminama bei tiekiama  realiu laiku. Šios elektros perdavimo linijos rekonstrukcija ženkliai prisidės prie elektros perdavimo tinklo patikimumo bei leis šio regiono ir visos Lietuvos vartotojams užtikrinti stabilesnį elektros energijos tiekimą.

Projekto metu TEC Infrastructure turėjo kontroliuoti, kad būtų laikomasi reikalavimų, kurie užtikrintų saugumą tiek visuomenei, tiek aplinkai.

Pasak TEC Infrastructure bendrųjų statybos darbų techninės priežiūros vadovo Miron Čebatul, atliekant statybos darbus reikėjo sukontroliuoti, kad statinio statybos eiga ir rezultatai atitiktų statinio projektą  o statybos vykdymo metu derlingas viršutinis dirvožemio sluoksnis būtų nukastas ir saugomas, o po darbų – grąžintas atgal į pirminį plotą, taip atstatant buvusią teritorijos būklę. Siekiant nedrumsti paukščių gyvenimo ornitologinių draustinių teritorijose, rekonstrukcijos darbai šiose atkarpose nebuvo vykdomi nuo balandžio 1 dienos iki rugpjūčio 1 dienos. Tose vietose, kur elektros perdavimo linija yra arti gyvenamųjų teritorijų, buvo užtikrinta, kad pagal technines galimybes laidai būtų tvirtinami kuo aukščiau.

UAB TEC Infrastructure priklauso TEC įmonių grupei, kuriai priklauso bendrovės TEC Industry ir TEC Consulting. Grupės įmonės teikia susisiekimo infrastruktūros, pramonės ir energetikos objektų projektavimo, konsultavimo, techninės priežiūros, projektų ir statybos valdymo bei kitas inžinerines paslaugas.