TEC Infrastructure konkursui teikė kartu su KILD architektų komanda kurtą Užvingio salos tilto Vilniaus mieste projektą, kuris sujungs dešiniajame Neries krante esantį Lazdynų mikrorajoną su Vingio parku – bus pagerintas pėsčiųjų ir dviratininkų susisiekimas tarp abiejų Neries krantų. Vilniaus miesto savivaldybės administracija projektui valdyti paskyrė UAB „Vilniaus vystymo kompaniją“, o inžinerinius Užvingio salos tilto tinklus projektavo TEC Industry.
Tilto architektūriniai ir konstrukciniai sprendiniai pritaikyti Vingio parkui ir aplinkinėms teritorijoms, tad naujasis tiltas sukurs daugiau viešųjų erdvių vilniečiams ir miesto svečiams.
TEC Infrastructure projekto vadovė Marija Stanė pasakoja, kad projekto tikslas buvo suprojektuoti darnius, sklandžiai integruotus į aplinką susisiekimo komunikacijų ir tilto konstrukcijų sprendinius.
Pirmiausiai buvo parengtas ir su Užsakovu suderintas BIM įgyvendinimo planas. Pasitelkus BIM programinę įrangą sukurtas skaitmeninis 3D esamo paviršiaus modelis. Inžinerinių geologinių tyrinėjimų,hidrologinių tyrimų ir hidraulinio modeliavimo duomenys suvesti į modelį. Siekiant optimizuoti ir paspartinti projektavimo procesus esami medžiai su būklės vertinimo informacija suvesti į modelį. Atsižvelgus į turimus duomenis suprojektuota pėsčiųjų ir dviračių takų geometrija, parinkta tilto vieta.
Taip pat buvo parengti tilto ir atraminių sienučių konstrukcijų, sklypo plano ir susisiekimo, apšvietimo, elektroninių ryšių, vandentiekio, lietaus nuotekų tinklų, konstrukcinio drenažo modeliai. Klaidų tikimybes mažino ir darbo laiko sąnaudas taupė pagrindinių medžiagų kiekių generavimas tiesiogiai iš modelio.
Kaip pasakoja M. Stanė, BIM įrankių pagalba efektyviau organizuoti projektavimo ir informacijos perdavimo procesai bei sumažinta techninių klaidų tikimybė. „BIM įrankių pagalba buvo kur kas lengviau atnaujinti ir tarpusavyje suderinti projektinius sprendinius“, – dalijasi projekto vadovė.
TEC Industry pristatė „Airbus A320“ ir „Boeing B737“ klasių orlaivių dažymui skirto angaro projektą Kauno oro uoste. Projekto Statytojas – „MAAS Aviation“ – trečioji pagal dydį tokias paslaugas teikianti įmonė pasaulyje, o šis angaras yra pirmasis tokio pobūdžio specializuotas objektas Lietuvoje ir vienas didžiausių Europoje. Ypatinga pastato vieta ir pagrindiniai technologiniai procesai pastate iškėlė specifinius uždavinius praktiškai visoms projekto dalims ir statybos procesui, tačiau tinkamas pasiruošimas padėjo įveikti visus iškilusius sunkumus ir projektą pabaigti laiku.
Anot TEC Industry BIM koordinatorės M. Grimailaitės, BIM metodika buvo pasitelkta nuo pat projektinių pasiūlymų stadijos iki pastato eksploatacijos pradžios. Informacijos dalinimuisi tarp skirtingų disciplinų viso projektavimo proceso ir statybos metu buvo naudota bendroji duomenų aplinka – Trimble Connect. Pasitelkiant šį įrankį visa projekto komanda matydavo aktualiausias modelių versijas vienoje vietoje, todėl projekto komunikacija buvo ypač sklandi.
Aiški Statytojo užduotis suteikė galimybę visiems projektuotojams startuoti tuo pačiu metu, todėl jau projektinių pasiūlymų stadijoje priimant sprendimus buvo galima pasinaudoti pakankamai detaliais ne tik architektūros, bet ir konstrukcijų bei inžinerinių tinklų modeliais. Viso projektavimo proceso metu nuolat besikeisdami naujausiomis BIM modelių versijomis, projektuotojai parengė tarpusavyje suderintus tiek techninio, tiek ir darbo projekto lygmens modelius, iš kurių buvo paruošta visa reikalinga dokumentacija.
Techninė priežiūra ir Rangovai statybų metu taip pat turėjo prieigą prie BIM modelių ir kilus klausimams statybvietėje turėjo galimybę juos priskirti projektuotojams. „Užduotis buvo susiejama su konkrečiu BIM modelio elementu, vieta, o esant poreikiui buvo pridedama nuotrauka iš statybų aikštelės“, – pasakoja M. Grimailaitė.
Šiemet TEC Industry pirmą kartą dalyvavo „Lietuvos BIM projektai“ konkurse, kuris skatina Lietuvos įmones žengti į priekį drauge su modernėjančiu pasauliu. „Tikiu, kad ateityje dalyvausime dar ne kartą – šis projektas įmonei buvo tarsi katalizatorius, dar labiau skatinantis judėti pirmyn, rengti detalesnius projektus, plačiau taikyti BIM metodiką ir glaudžiau bendradarbiauti“, – dalijasi M. Grimailaitė.