2021 metų pabaigoje TEC Infrastructure kartu su „KILD“ architektais sėkmingai parengė ir įgyvendino 73 metrų ilgio tilto projektą, jungiantį Karaliaus Mindaugo prospektą su Nemuno sala. Dabar laukia dar didesnis iššūkis – galutinai sujungti abu Nemuno krantus 280 metrų ilgio tiltu tarp Nemuno salos ir Aleksoto. „Tokio dydžio tilto statyba iš rangovinių įmonių pareikalaus išskirtinio pasiruošimo bei gamybos, transportavimo ir įrengimo techninių galimybių. Plieninį tiltą numatoma sumontuoti dalimis vienu metu, vykdant statybą iš abiejų Nemuno krantų. Montuojant segmentą po segmento, tilto galai artės vienas prie kito, o sumontavus centrinę dalį, suformuos naująją Kauno miesto jungtį – moderniausią pėsčiųjų ir dviračių tiltą Lietuvoje“, – dalinasi TEC Infrastructure projekto statybos darbų organizavimo dalies vadovas Romas Dulieba.
„Naujasis tiltas kartu su jau stovinčiu tiltu tarp Nemuno salos ir Karaliaus Mindaugo prospekto sudarys bendrą kompoziciją bei sukurs svarbią pėsčiųjų ir dviratininkų jungtį – Aleksoto krantas priartės prie visuomeninio gyvenimo Kauno centre“, – savo įžvalgomis dalinasi „KILD“ architektai. Bus sukurtas alternatyvus maršrutas tarp Aleksoto, Nemuno salos ir Kauno centro. Pasirinkę naująjį pėsčiųjų tiltą kauniečiai kelionę į priešingą Nemuno kranto pusę galės sutrumpinti net iki 1,5 km. Taip gyventojams atsivers daugiau galimybių atsisakyti taršių transporto priemonių ir keliauti pėsčiomis, dviračiu ar paspirtuku.
„Įgyvendinant projektą, bus įrengiamos tilto prieigos su viešosiomis erdvėmis, apšvietimu, lietaus nuotekų tinklais. Statybos darbai prasidės kairėje Nemuno pusėje, tačiau prieš pradedant projekto įgyvendinimo darbus, reikės pakoreguoti UAB „Kauno vandenys“ priklausančių buitinių nuotekų šalinimo tinklų trasos padėtį“, – apie projekto eigą toliau dėsto TEC Infrastructure projekto vadovas Giedrius Danielius.
Tarp Nemuno salos ir Aleksoto tilto konstrukcijų suprojektuotos dvi terasos po pačiu tiltu, pritaikytos įvairiems renginiams. „Tilto konstrukcijos bus pritaikytos pakabinti ekraną kinui ar įrengti kitą sceninę įrangą, todėl čia galėtų vykti koncertai, filmų peržiūros, studentų paskaitos, o, esant lietingam orui, tiltas veiktų kaip pastogė, kas yra itin svarbu viešoms erdvėms mūsų klimato zonoje“, – savo viziją pristato „KILD“ architektų komanda (P. Išora, D. Daunys, I. Ksnelashvili).
Tiltas neturi atramų upėje ir yra vizualiai pralaidžios konstrukcijos bei arkinio silueto – statinys vizualiai neužstos viešųjų erdvių ir pakrančių matomumo. „Tiltui parinkta lengvai išlenktos arkos formos erdvinė konstrukcija, leidžianti virš upės pasiekti itin ploną tilto perdangą. Tokiu būdu neužstojamas vertingas apylinkių kraštovaizdis ir Kauno senamiestis, tuo pačiu sudaromos galimybės vykdyti laivybą Nemune“, – papildo TEC Infrastructure komandos narys Romas Dulieba.
Šis tilto projektas buvo nominuotas Nacionaliniuose Architektūros apdovanojimuose, geriausiai visuomenei realizuotos atviros erdvės projekto kategorijoje.
Būsimasis tiltas itin svarbus aplinkui jau plėtojamiems ar dar tik planuojamiems projektams. Naujasis kvartalas Kaune „Nemunaičiai“ yra įsikūręs visiškai šalia Nemuno kranto, tad būsimas tiltas nuo Aleksoto iki Nemuno salos ženkliai pagerins gyventojų susisiekimą su dešiniu Nemuno krantu – leis lengvai pasiekti miesto centrą, senamiestį, Nemuno salą.
Šalia „Nemunaičių” vystoma 3,3 ha teritorija, kurioje netruks laisvalaikio, paslaugų, gyvenamųjų ir biuro erdvių. Šiuo metu jau ruošiamasi projekto pradžiai, kvartalą tikimasi vystyti etapais iki 2027-ųjų metų.
Prie naujų kvartalų jungiasi ir „Matau Kauną“ projektas, kurį plėtoja bendrovė „YIT Lietuva“ ir pirmojo etapo metu planuoja pastatyti 2 daugiabučius ant Aleksoto kalno, o per artimiausią dešimtmetį tikimasi pastatyti net 30-imt gyvenamųjų namų.
Kairiajame Nemuno krante paruoštas pagrindinės H. ir O. Minkovskių gatvės rekonstrukcijos projektas. Po rekonstrukcijos patogiai pasiekiamas taps M. K. Čiurlionio koncertų centras – šiuo metu vykdomi jo projektavimo darbai. TEC Infrastructure ir „KILD“ architektų suprojektuotu pėsčiųjų ir dviračių tiltu žmonės iš centro pusės galės lengvai ir greitai pasiekti M. K. Čiurlionio koncertų centrą ir jame vykstančius renginius.
Nemuno saloje kuriasi Mokslo ir inovacijų centras „Mokslo sala“, o naujasis tiltas tarp salos ir Aleksoto sukurs naują susisiekimą su šiuo centru – „Mokslo sala“ taps tiesiogiai pasiekiama ir iš Aleksoto pusės.
UAB TEC Infrastructure priklauso TEC įmonių grupei, kurioje taip pat yra bendrovės TEC Industry ir TEC Consulting. Grupės įmonės teikia susisiekimo infrastruktūros, pramonės ir energetikos objektų projektavimo, konsultavimo, techninės priežiūros, projektų ir statybos valdymo bei kitas inžinerines paslaugas.