Užbaigtas „JW Trade“ sandėliavimo paskirties pastato projektas

27 sausio, 2023
2022-ųjų rudenį sėkmingai užbaigtas dar vienas TEC Consulting projektas – Šiaulių pramoniniame parke pastatytas 2400 m² bendro ploto sandėliavimo paskirties sandėlis su administracinėmis bei buitinėmis patalpomis. Projekto užsakovas – vienas didžiausių Lietuvoje dviračių pardavėjų – įmonė „JW Trade“, valdanti mažmeninės prekybos ženklą Bikko.lt. Dalijamės darbo užkulisiais, rezultatais, kilusiais iššūkiais ir jų sprendimo būdais.

 

Sklandus užsakovo ir projektuotojų bendradarbiavimas

Norint laiku įgyvendinti projektą ir siekiant geriausių rezultatų, svarbus ne tik specialistų darbas bei kompetencijos, bet ir užsakovo indėlis – reagavimas į kylančius klausimus, informacijos suteikimas. Pasak TEC Consulting projektų vadovo Ovidijaus Andrijausko, dirbant prie „JW Trade“ projekto, sklandi komunikacija tarp TEC specialistų komandos ir užsakovo leido greitai priimti sprendimus, dirbti efektyviai bei kokybiškai. „Taip pat teigiamos įtakos turėjo geranoriška Šiaulių miesto savivaldybės ekonomikos ir investicijų skyriaus darbuotojų pagalba operatyviai sprendžiant klausimus, susijusius su projektu“, – pasakoja O. Andrijauskas.

Neigiamos aplinkybės – ne kliūtis sėkmingai užbaigti darbus

Projektuotojų darbas visuomet kupinas netikėtumų ir iššūkių – jų nepavyko išvengti ir šiame projekte: keitėsi darbų apimtis, koncepcija, medžiagos, taip pat didėjo darbų sudėtingumas. Įmonė TEC Consulting, teikdama statybos paslaugas tiesioginės rangos būdu, pasirūpino, kad klientas JW Trade gautų galutinį rezultatą laiku ir minimizuojant rizikas bei kaštus.

Pirmiausia, dėl rinkoje sparčiai augusių medžiagų, darbų ir įrenginių kainų, buvo nuspręsta ieškoti alternatyvių projekto techninių sprendinių – tai pareikalavo papildomo TEC Consulting komandos bei projektuotojų indėlio keičiant projektinius sprendinius ir tinkamai tuos pakeitimus suvaldant. „Vis dėlto, galime pasidžiaugti, kad pavyko minimizuoti medžiagų brangimo poveikį projekto biudžetui nenukrypstant nuo suplanuoto darbų grafiko“, – dalijasi projekto vadovas.

Jis papildo, kad planus gerokai pakeitė ir Ukrainoje prasidėjęs karas: „Dėl susiklosčiusios situacijos teko užsakyti naują vėdinimo įrangą, papildomai skirti daugiau dėmesio savalaikiams statybinių medžiagų užsakymams. Turėjome veikti greitai ir ieškoti sprendimų, tad projekto komandos gebėjimas susitelkti į problemą ir sparčiai reaguoti čia labai pravertė.“

Tiesioginės rangos metodas šiuo atveju ne tik palengvino sprendimų priėmimo procesą, bet ir leido jį optimizuoti. Pasirinkus įprastą statybos organizavimo būdą, klientui būtų tekę skirti daugiau papildomų lėšų statybinėms medžiagoms, taip pat dėl sutrūkinėjusių tiekimo grandinių projekto įvykdyti laiku, tikėtina, nebūtų pavykę…

Netikėti iššūkiai paskatino sutelkti bendras jėgas

Greitų sprendimų prireikė ir sprendžiant inžinerinių tinklų situaciją: „JW Trade“ sandėlio statyba buvo vykdoma buvusio karinio miestelio teritorijoje, kur vykdant darbus buvo rasti netiksliai pažymėti inžineriniai tinklai. Dėl šios priežasties TEC komandai teko ieškoti naujų sprendinių siekiant prisijungti prie Šiaulių vandentiekio tinklo. „Teko operatyviai keisti projektinius sprendinius, atlikti susijusios projekto dalies derinimo procedūras, perplanuoti ir sukoordinuoti statybinius darbus. Bet, vėlgi, tikriausiai nėra to, ko neišspręstų komandinis darbas – sutelkėme bendras jėgas ir mums pavyko sumažinti šio iššūkio įtaką projekto įgyvendinimo grafikui. Statinys priduotas laiku – statybos užbaigimo aktas pasirašytas 2022-ųjų rugsėjo 23 dieną“, – teigia O. Andrijauskas.

UAB TEC Consulting priklauso TEC įmonių grupei, kurioje taip pat yra bendrovės TEC Industry ir TEC Infrastructure. Grupės įmonės teikia susisiekimo infrastruktūros, pramonės ir energetikos objektų projektavimo, konsultavimo, techninės priežiūros, projektų ir statybos valdymo bei kitas inžinerines paslaugas.