Vilniaus kogeneracinės jėgainės paleidimo-derinimo darbai – patikimose rankose

19 vasario, 2023

2022-ųjų gruodį įmonė TEC Consulting gavo užsakymą iš suomių bendrovės „Valmet Technologies OY“ paleidimo-derinimo darbams Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje atlikti. Apie projekto eigą pasakoja TEC Consulting Technikos direktorius Andrej Chodžin.

 

Didelis ir svarbus projektas

 Vilniaus kogeneracinė jėgainė – itin svarbus ir reikšmingas objektas kiekvienam Vilniečiui. Anot A. Chodžin, kartu su jau veikiančiu atliekų deginimo katilu, jėgainė turėtų užtikrinti penktadalį Vilniaus miestui reikalingo šilumos poreikio šalčiausiu metu ir apie 40 proc. visos sostinei reikalingos šilumos per metus. Visa jėgainės elektrinė galia sudarys apie 90 MW, o šiluminė galia – apie 230 MW.  Be to, elektrai pagaminti bus naudojamas ne iškastinis kuras (įprastai Lietuvoje naudojamos dujos, kurios dėl karo Ukrainoje gerokai pabrango, nes reikėjo pakeisti rusiškas), o biomasė bei komunalinės atliekos. Dėl šių priežasčių toks sprendimas yra ne tik ekonomiškai naudingas, bet ir tvarus, nes numato mažėjančius atliekų kiekius savartynuose bei mažesnį šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą.

Tad Vilniaus kogeneracinės jėgainės paleidimo-derinimo darbams TEC Consulting komanda pasirinkta dėl turimos patirties ir kompetencijų dirbant su tokio tipo bei masto projektais. „Mūsų įmonė turi reikiamus atestatus šiems darbams atlikti, be kurių Lietuvoje dirbti negalima. Be to, esame viena iš nedaugelio bendrovių Lietuvoje, kurioje dirba tokiems darbams tinkami kvalifikuoti specialistai“, – teigia TEC Consulting Technikos direktorius

Pagrindinis projekto tikslas – atlikti Vilniaus kogeneracinės jėgainės 2-jų biokuro katilų su visa pagalbine įranga paleidimo-derinimo darbus. „Tai trečias tokio dydžio ir svarbos projektas per pastaruosius ketverius metus. Ir nors turime didelį patirties bagažą, darbai prie šio objekto mums leidžia gilinti žinias bei padeda tobulinti kompetencijas“, – džiaugiasi A. Chodžin.

Jis papildo, kad jėgainėje veiks didžiausi biokuro deginimo katilai ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, todėl tai tikrai bus puiki proga TEC specialistams įgauti papildomos patirties. „Be to, labai vertiname galimybę padėti užsienio partneriams įgyventi tokius projektus Lietuvoje, o ypač tokios didelės reikšmės objektuose.“

Ateities perspektyvos

TEC Consulting, kartu su „Valmet Technologies“ dalyvauja viso objekto kompleksiniuose paleidimo derinimo darbuose. Šiuo metu projektas yra montavimo darbų užbaigimo stadijoje, ir yra pradedami paleidimo derinimo, bandymų ir pridavimo etapai. „Bus patikrinta visa įranga, įsitikinta jos parengtimi darbui, išbandytos valdymo bei apsaugos sistemos, taip pat bus atliekami katilo prapūtimo bei apsauginės dangos formavimo darbai. Vėliau prasidės karštieji derinimo darbai – bus tiekiamas kuras ir derinami darbo režimai stebint reikiamus katilo parametrus. TEC Consulting komanda yra atsakinga už elektrinės įrenginių eksploataciją iki pridavimo. 

Pasak TEC Consulting Technikos direktoriaus, planuojama, kad darbai gali trukti maždaug 8 mėnesius. Jų metu Vilniaus miesto gyventojai galimai girdės įvairius garsus bei matys didelį kiekį kylančių vandens garų. „Visa tai – normalu ir leidžia įsitikinti objekto parengtimi numatomam ne trumpesniam nei 20 metų tarnavimo laikui.“

UAB TEC Consulting priklauso TEC įmonių grupei, kurioje taip pat yra bendrovės TEC Industry ir TEC Infrastructure. Grupės įmonės teikia susisiekimo infrastruktūros, pramonės ir energetikos objektų projektavimo, konsultavimo, techninės priežiūros, projektų ir statybos valdymo bei kitas inžinerines paslaugas.