Infrastruktūros naujinimo darbai Alytuje: įrengta Rūtų-Pulko-Gardino žiedinė sankryža

8 sausio, 2021
Alytaus mieste toliau gerinamos infrastruktūros sąlygos. Pagal UAB TEC Infrastructure parengtus techninį ir darbo projektus mieste įrengta Rūtų-Pulko-Gardino žiedinė sankryža.

Visu statybos laikotarpiu UAB TEC Infrastructure atliko savo parengto projekto vykdymo priežiūrą. „Bendradarbiaujant su savivaldybe, techninės priežiūros vykdytojais, rangovu bei atskirais projekto ir statybų dalyviais sprendėme iškilusius klausimus ir teikėme siūlymus tinkamam statybos darbų įvykdymui“, – pasakoja UAB TEC Infrastructure projekto vadovas ir koordinatorius Andrius Indriliūnas.

Projekto darbų rangovas bei darbo projekto užsakovas – Latvijos įmonė AS A.C.B. Kaip pasakoja A. Indriliūnas, žiedinės sankryžos gatvių prieigų trasa suprojektuota ir įrengta laikantis esamų gatvių trasų. Netoli sankryžos įsikūrusiems gyventojams neteko patirti nepatogumų, kadangi sankryžos parametrai parinkti atsižvelgiant į gretimų sklypų padėtį.

Žiedinėje sankryžoje įrengta nauja asfalto dangos konstrukcija, rekonstruotos esamos nuovažos. Darbų vykdymo metu dangos konstrukcijos sausinimui įrengtas drenažas, o paviršinio vandens surinkimo šulinėliais išspręstas lietaus vandens nutekėjimas į rekonstruotus lietaus nuotekų tinklus. 

Žiedinėje sankryžoje įrengti, o kai kur atnaujinti esami, šaligatviai ir bendri pėsčiųjų-dviračių takai. Projekto vykdymo metu didelis dėmesys skirtas eismo dalyvių saugumui: sankryžoje atnaujintas gatvės, šaligatvių ir pėsčiųjų-dviračių takų apšvietimas, kryptinis pėsčiųjų perėjų apšvietimas. Įrengtas gatvės vertikalus ir horizontalus ženklinimas, iškilios saugumo salelės, lankstūs plastikiniai stulpeliai ir kitos eismo saugumo priemonės.

Taip pat atlikti esamų inžinerinių tinklų iškėlimo ir apsaugojimo darbai. Gyventojų patogumui rekonstrukcijos metu Rūtų gatvėje įrengtos automobilių stovėjimo juostos. Atšilus orams bus imamasi paskutinio sankryžos rekonstravimo darbų akcento – želdinių.

Šiuo metu tęsiami praėjusių metų rudenį pradėti Ulonų-Pulko-Santaikos gatvių sankryžos rekonstravimo darbai – ji taip pat taps žiedine sankryža.

UAB TEC Infrastructure priklauso TEC įmonių grupei, kurioje taip pat yra bendrovės TEC Industry ir TEC Consulting. Grupės įmonės teikia susisiekimo infrastruktūros, pramonės ir energetikos objektų projektavimo, konsultavimo, techninės priežiūros, projektų ir statybos valdymo bei kitas inžinerines paslaugas.